فرماندار مهریز: مسوولان با افتخار مشکلات آزادگان را رفع کنند

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: آزادگان کشور حق بزرگی بر گردن نظام و انقلاب اسلامی دارند و باید مسوولان با افتخار و بی‌منت برای رفع مشکلات آنها اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، رضا زارع زاده مهریزی عصر یکشنبه به مناسبت ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به کشور در سال ۱۳۶۹ در دیدار و گفت و گو با تعدادی از آنها به اهمیت تکریم ایثارگران اشاره کرد و افزود: توجه به مطالبات و پیگیری نیازهای آزادگان ضروری است.

وی بدون اشاره به مشکلات این عزیزان ادامه داد: اگر  امروز ایران از امنیت پایداری در منطقه و در میان کشورهای اسلامی برخوردار است به خاطر تحمل سختی های زندان و اسارت آزادگان قهرمان در عراق است.

این مسوول با بیان اینکه همه مردم و مسوولان مدیون این عزیزان هستند، بیان کرد: پاسخگویی به سووال و حل نیازهای جامعه ایثارگران و خانواده‌های معزز شهیدان در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.

زارع زاده مهریزی گفت: باید آزادگان نسبت به تهیه و انعکاس خاطره دوران اسارت خود به مردم و جوانان اقدام کنند که این کار از اهمیت زیادی برای تبیین تاریخ برخوردار است.

وی یادآور شد: هفته بزرگداشت آزادگان یک فرصت است که باید اوج ایثار و مقاومت‌ها آنها با استفاده از رسانه‌ها به گوش مردم و نسل جوان مومن برسد. 

در این دیدارهای صمیمی تعدادی از آزادگان به ذکر خاطره و همچنین مطالبات خود اشاره کردند و پیگیری و رسیگی آنها را خواستار شدند.

 مهریز در طول دفاع مقدس ۳۱۳ شهید به نظام مقدس جمهوری اسلامی تقدیم کرده و با ۵۵ هزار نفر جمعیت  و ۶۶ آزاده در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

در روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان ایرانی پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعثی عراق با ورود به کشور به جمع خانواده‌های خود بازگشتند.

این رویداد ۲ هفته پس از اشغال نظامی کویت توسط ارتش صدام و ۲ روز پس از آن صورت گرفت که صدام در نامه‌ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری وقت ایران بار دیگر عهدنامه ۱۹۷۵ الجزیره را پذیرفت و به شرایط ایران برای پایان جنگ تسلیم شد و از جمله قول عقب‌نشینی از مرزهای ایران و آزادسازی اسیران ایرانی را داد.

استان یزد ۷۵۱ آزاده دارد.

در هشت سال دفاع مقدس حدود ۴۳ هزار نفر  ار رزمندگان ایران به اسارت دشمن درآمدند که از ۶ ماه تا بیش  از ۱۰ سال دوران اسارت خود را در زندان های رژیم بعثی عراق سپری کردند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =