۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۴۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83909861
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاد بازگشایی مدارس در البرز آغاز به کار کرد

کرج - ایرنا - ستاد بازگشایی مدارس، ماه محرم و دفاع مقدس با رویکرد نشاط مهر، شهادت و مقاومت در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز آغاز به کارکرد.

فرشته فهمیده عصریکشنبه در نشست این ستاد با اشاره به اینکه امسال برنامه های ویژه بازگشایی، هفته دفاع مقدس و محرم درفضای مجازی برای دانش آموزان پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: انتقال ارزش ها و مفاهیم دفاع مقدس به آینده سازان باید دراولویت برنامه کاری – این ستاد درچهلمین سالگرد دفاع مقدس قرارگیرد.

وی فرهنگ سازی و تمدن سازی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه به ویژه دربین دانش آموزان را ضروری دانست.

فهمیده  بیان داشت: برنامه های هفته دفاع مقدس درالبرزباید به گونه ای تدوین واجرایی شود که دانش آموزان با پیام شهدای دوران دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم درحوزه معاونت پرورشی درشبکه شاد آشنایی پیدا کنند.

وی از هفته دفاع مقدس به عنوان نماد وحدت آفرینی و ولایت مداری درتاریخ انقلاب اسلامی ایران یاد کرد وافزود: برنامه های بازگشایی مدارس باید با محوریت دفاع مقدس و محرم برنامه ریزی وعملیاتی شود.

فهمیده تبیین سبک زندگی شهدا را نیز برای دانش آموزان با هدف آگاهی بخشی ضروری دانست واضافه کرد: دراین زمینه معلمان به خصوص حوزه بسیج فرهنگیان و دانش آموزی و امورایثارگران و شاهد آموزش و پرورش البرزمسئولیت خطیری بر دوش دارند.

وی ادامه داد: برنامه آغازین مدارس البرزنیز با محوریت دفاع مقدس و محرم برنامه ریزی شده است تا دانش آموزان این استان همگام با سایردانش آموزان سراسر کشور باردیگر نسبت به امام راحل و شهدای گرانقدر ادای دین کنند.

وی گفت: فرهنگ ایثارو شهادت به قدری غنی است که می تواند ایران اسلامی را درمقابل توطئه های دشمنان ایمن نگه دارد لذا مشارکت اعضای این ستاد دربرگزاری جشنواره کانون های فرهنگی تربیتی، نمایشگاه فرهنگی، گلباران گلزارشهدا، تجلیل از خانواده شهدای شاخص فرهنگی وسایربرنامه ضروری است.

وی از اجرای رزمایش کمک مومنانه با مشارکت دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان، تهیه روزشماردفاع مقدس و محرم ،انتقال پیام های تربیتی از شهید حاج قاسم سلیمانی و مسابقات فرهنگی و هنری درفضای مجازی را ازدیگر برنامه های این ستاد برشمرد.

رییس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش البرزهم دراین نشست گفت: برنامه های مصوب شده در این ستاد که در۲۶ زمینه برنامه ریزی شده است ازنیمه شهریورماه درسطح مدارس و فضای اداری آموزش و پرورش البرزآغازوتا نیمه مرداد ماه ادامه دارد.

جواد محمدی یادآورشد: استان البرز ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی دارد که براساس امکانات و توانمندی هرکدام مسئولیت برگزاری نمایشگاه استانی بازگشایی،دفاع مقدس و محرم را برعهده گرفته اند.

وی تهیه و پخش کلیپ های مناسبتی، فضا سازی محیط اداری، ساخت سنگر، پخش سرود، ورکشاپ، پخش فیلم، غرفه نذورات محرمی، نمایشگاه لاله های روشن و تهیه پوسترهای تربیتی را ازدیگربرنامه های این ستادذکر کرد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =