آزادگان با مردانگی و مقاومت موجب افتخار ملت ایران در برابر دشمن شدند

تهران- ایرنا- نماینده فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: آزادگان میهن اسلامی با ایستادگی، مردانگی و مقاومت، دین و دلبستگی خود به اسلام، امام و انقلاب اسلامی را نشان دادند و موجب افتخار و آبرومندی ملت ایران دربرابردشمن شدند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، همزمان با ۲۶ مهرماه، سالروز ورود آزادگان سرفراز به میهن اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب در دیدار صمیمی با آزادگان سازمان حج و زیارت افزود: در این روز اولین گروه از رزمندگانی که مجاهدانه از دین، شرف و خاک کشورشان دفاع کرده و در دست دشمن اسیر بودند، قدم به خاک میهن اسلامی گذاشتند و همه مردم را خوشحال کردند.
سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه مرحوم حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی در اردوگاههای اسارت مایه آرامش و ارتقای بینش دینی و معنویت بود، خطاب به حاضران گفت: دوران جوانی شما دربازداشتگاه‌های مخوف ستم پیشگان بعثی گذشت، شما دنیای زودگذر را از دست دادید ولی درمقابل با کسب رضایت و خشنودی الهی، سود فروانی بدست آوردید.
وی افزود: سیدالشهدای آزادگان، درغربت راهنمایی عارف و همدلی عزیز برای اسرا بود و شما عزیزان با ایستادگی، مردانگی و مقاومت، دین و دلبستگی خود به اسلام، امام و انقلاب اسلامی را نشان دادید و موجب افتخار و آبرومندی ملت ایران دربرابردشمن شدید.
حجت الاسلام والمسلمین نواب با استناد به آیات شریفه سوره دهر، تصریح کرد: اسلام به اسیر توجه ویژه دارد و دوران اسارت را بخشی از دوران زندگانی افراد می داند و برای آن برنامه دارد.
وی به آیه ۷۰ سوره انفال اشاره کرد و گفت: این آیه چند پیام دارد از جمله اینکه با اسیران چنان رفتار کنید که زمینه‌ هدایت و ارشادشان فراهم شود وپذیرش اسلام، موجب گذشت ازخطاها و سبب دریافت لطف و رحمت الهی می گردد.
درادامه این دیدار علی رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت با گرامیداشت دلاور مردی های آزادگان، اظهار داشت: این روزها فرصت مغتنمی است که بدانیم برای پیروزی انقلاب، برپایی نظام جمهوری اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشورچه هزینه هایی پرداخت شده و قدردان نعمت هایی باشیم که خداوند به ما ارزانی داشته است.  
وی با بیان اینکه ظلم و ستم دشمن بعثی نسبت به اسرا حد یقفی نداشت، گفت: اسارت برای فرزندان این مرز و بوم معنای دیگری داشت و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی هدایتگر بسیارخوبی برای آزادگان بود و در دوران اسارت با منش، روش و نحوه برخورد خود، درسهای بزرگی به همگان آموخت.  
رشیدیان افزود: آزادگان پیام آور ایثارگرانی هستند که در دوران اسارت با شجاعت و سرفرازی از نظام، انقلاب و رهبری دفاع کردند و این مجاهدتها باید در تاریخ ثبت و به آیندگان منتقل شود.
بر پایه این گزارش، در ادامه این دیدار چند تن از حاضران به نمایندگی از آزادگان حاضر در جلسه، به بیان گوشه ای از خاطرات خود در اسارتگاههای دشمن بعثی پرداخته و با اشاره به فرارسیدن ماه محرم تاکید کردند: شور و شوق آزادگان برای عزاداری سالار شهیدان و یاران باوفایش حال و هوای دیگری داشت وحفظ شعائر دین و اقامه عزای حسینی را حتی در اسارت وظیفه خود می دانستند.
این گزارش حاکیست در پایان این دیدار به رسم یادبود با اهدای لوح تقدیر و هدایا از آزادگان حوزه حج وزیارت  تقدیر بعمل آمد.

همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در نشستی صمیمی با مسئولان حوزه حج و زیارت از آزادگان هشت سال دفاع مقدس دراین مجموعه تجلیل شد. مراسم تقدیر و تجلیل از آزادگان حوزه حج و زیارت با حضورنماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت در سالن وحدت این مجموعه برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =