بهانه ای برای برخورد نکردن با تخلفات بازار وجود ندارد

تبریز-ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه هیچ بهانه‌ای برای برخورد نکردن با تخلفات بازار وجود ندارد، گفت: کالاهایی که به خاطر تأمین مواد اولیه یا تزریق یارانه از سوی دولت، قیمت قطعی برای آنها تصویب شده است، باید با همان قیمت عرضه شوند و اگر این قیمت رعایت نشده با متخلفان قاطعانه برخورد شود.

محمدرضا پورمحمدی روز یکشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تأکید بر اینکه باید موضوع ارزیابی، کنترل و نظارت بر تولید و توزیع کالاها را جدی گرفت، افزود: هم اکنون در استان همکاری خوبی بین دستگاه‌های نظارتی و اتحادیه‌های صنفی وجود دارد و این همکاری باید منجر به تشدید نظارت‌ها و کاهش تخلفات شود.

وی با بیان اینکه تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در شرایط جنگ اقتصادی رسالت بزرگ و مهمی است، اظهار داشت: شواهد و قرائن حاکی از ناکامی دشمن در این عرصه است و با وجود فشارها و توطئه‌ها، ملت ما هر روز آزموده‌تر و جدی‌تر از قبل به حرکت خود ادامه می‌دهد.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه برخورد با اخلال‌گران بازار باید درس‌آموز باشد، خاطرنشان کرد: جریمه متخلفان باید بازدارندگی کافی داشته باشد و در کنار برخورد قاطع و شدید با متخلفان، باید از تولیدکنندگان واقعی که در تأمین اقلام بهداشتی در ایام کرونا، استان ما را روسفید کردند، حمایت شود.

وی با اشاره به قیمت‌های مصوب برخی از کالاهای اساسی در بازار، گفت: مشکل اصلی ما در سطح توزیع و خرده‌فروشی است که باعث می‌شود تلاش‌های دستگاه‌های مسئول نمود عینی نداشته باشد.

وی با بیان اینکه همکاری و تعامل دستگاه های اجرایی با اتحادیه ها و صنوف مختلف این استان خوب است، از تعامل و همکاری همه نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای مدیریت بازار استان قدردانی و اضافه کرد: در عین حال اگر مشکلی هم در این زمینه وجود دارد همه مسئولان امر باید پاسخگو باشند.

استاندار آذربایجان شرقی از رسانه‌ها درخواست کرد در انعکاس اقدامات ویژه دستگاه‌های نظارتی در کنترل قیمت‌ها و برخورد با متخلفان تلاش کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =