فیلم‌های برتر سواد مالی جشنواره فیلم فجر تقدیر شدند

تهران - ایرنا – چهار فیلم سینمایی برترسی وهشتمین جشنواره فیلم فجر در زمینه طرح مباحث سواد مالی تقدیرشدند.

رئیس هیئت داوران جشنواره فی با اشاره به ضرورت طرح مهارت‌های سواد مالی با زبان فیلم ، گفت: این جشنواره با هدف تقدیر از هنرمندان و فیلم سازانی که به موضوع سواد مالی می پردازند طراحی شده است.

کمیل رودی، افزود: سواد مالی ناظر به مباحث پیچیده اقتصادی نیست بلکه مهارت‌هایی است که تمام مردم برای بهتر زندگی کردن به آن نیازمند هستند.

رودی خاطر نشان کرد: تمام فیلم‌های جشنواره فجر سال گذشته از منظر سواد مالی توسط هیئت داوران بررسی شدند و در نهایت چهار فیلم حائز اهدای تندیس نشان فی شناخته شدند.

وی تاکید کرد: شاخص‌های انتخاب این چهار فیلم میزان توجه محتوای فیلم‌ها به آموزه‌های سواد مالی شامل خرج و پس انداز، اعتبار و بدهی، کاریابی و درآمد، سرمایه گذاری، مدیریت ریسک و بیمه و در نهایت تصمیم گیری مالی بوده است.

در ادامه پرویز کرمی، دبیرستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان هم، گفت: برای افزایش سواد مالی در جامعه باید از ظرفیت های هنر استفاده کرد و سینما یکی از بهترین ظرفیت‌های ترویج سواد مالی است.

در ادامه این مراسم از تهیه‌کننده و کارگردان چهار فیلم عامه پسند، روز بلوا، بی صدا حلزون و سه کام حبس با اهدای تندیس نشان فی تقدیر شد.

عضو هیات داوران جشنواره «نشان فی» درخصوص اهدای تندیس این نشان و تقدیر از چهار فیلم ساز برتر کشور در زمینه تولید فیلم های سینمایی مرتبط با سواد مالی به خبرنگار فرهنگی ایرنا، گفت : کشورهایی که در حوزه آموزش سواد مالی به شهروندان موفق بوده اند از چند ابزار به شکل ویژه استفاده کرده اند که یکی از آنها سینما بوده است. به عنوان نمونه آمریکا در مقطعی از تاریخ خود در اکثر فیلم ها و سریال هایی که برای مردم خود تولید میکرد حتما روی آموزه های سواد مالی تاکید داشت و عملا اقتصاد مقاومتی را تا سطح پدران و مادران و فرزندان خانواده ها پیاده سازی کرد.

محمد صادق افراسیابی ، افزود: هرچند رویکرد دولت آمریکا مورد تایید ما نیست اما لازم است نقاط قوت کشورهای اروپایی و آمریکایی در حوزه آموزش سواد مالی شناسایی شود که یکی از این نقاط قوت، آموزش مهارتهای سواد مالی از طریق ابزارهای هنری است.

براساس اعلام روابط عمومی آکادمی هوش مالی، در این مراسم که در سالن همایش‌های صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد، سید محمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد تـوسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز و اعضای هیئت داوران جشنواره نشان فی نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =