برنامه‌های کمیته استعدادیابی کاراته برای پرورش چهره‌های مستعد

تهران- ایرنا- رییس کمیته استعدادیابی فدراسیون کاراته، گفت: برنامه ما آموزش مربیان پایه، پرورش و نگه داشتن کاراته‌کاهای مستعد است تا آنان به مرور وارد تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف شوند.

«امین مزارعی» که به‌تازگی از سوی «سیدحسین طباطبایی» رییس فدراسیون کاراته به‌عنوان رییس کمیته استعدادیابی این فدراسیون منصوب شده است به ایرنا، گفت: اقداماتی که در نظر داریم به چند قسمت تقسیم می‌شود که اکنون به خاطر کرونا، بحث علمی را دنبال می‌کنیم.

وی افزود: تعیین شاخص‌ها دارای اهمیت زیادی است که باید مربیان استعدادیابی سراسر کشور آموزش داده شود.

مزارعی تصریح کرد: اقدام بعدی راه‌اندازی و تقویت پایگاه استعدادیابی در کشور است و اینکه این پایگاه علاوه بر کار پرورش استعدادها، درپی نگه داشتن افراد مستعد باشند تا کاراته‌کاها با دیدن آموزش‌های لازم به بدنه تیم‌های ملی تزریق شوند.

رییس کمیته استعدادیابی در خصوص تفاوت کار در کاتا و کومیته، توضیح داد: یکی از مسائل در استعدادیابی کاراته که دارای حرف و حدیث بود، داستان مجزا بودن اقدامات برای کاتا و کومیته است. این بخش‌ها مشترکاتی دارند، اما بسیاری از مواردشان کاملا متفاوت است.

وی در خصوص ضعف کاتاروها در برخی از سبک‌ها و معطوف شدن به چند سبک خاص‌، گفت: این بخش در شرح وظایف ما نیست. اما نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان به طور معمول سبک‌های شیتوریو، شوتوکان و گوجوریو در کاتا موفق‌تر هستند. در نهایت باید بگویم که هر فردی مستعد باشد و تلاش کند، موفق‌تر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که نگاه فدراسیون تا چه مقدار به کمیته استعدادیابی مثبت است؟ توضیح داد: در صحبت‌هایی که با رییس فدراسیون داشتم به این نتیجه رسیدم که نگاه ایشان مثبت است و برنامه جدید و قوی‌تر برای کمیته استعدادیابی می‌خواهد. پیش از این نیز دوستان در کمیته استعدادیابی عملکرد خوبی داشته و موفق بودند اما اکنون درپی شروعی دوباره در این کمیته هستیم.

مزارعی در خصوص انتخاب همکارانش در این کمیته، گفت: تعدادی را به‌خصوص برای بخش علمی انتخاب و فعالیت را شروع کرده‌ایم اما در فاز عملیاتی که به دلیل کرونا اکنون امکان کار وجود ندارد، در آینده همکاران را معرفی خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =