فنونی‌زاده: لیگ برای پرسپولیس تمام شده است/«یحیی» تیمش را برای لیگ قهرمانان آماده کند

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: لیگ برای پرسپولیس پنج هفته است که تمام شده و بهتر است که یحیی گل‌محمدی تیمش را برای لیگ قهرمانان آسیا آماده کند.

مرتضی فنونی‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به تساوی تیم فوتبال پرسپولیس برابر گل‌گهر در هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: امسال شرایط لیگ با سال‌های دیگر متفاوت بود. با وجود اینکه پرسپولیس خیلی زود توانست قهرمانی خود را قطعی کند اما رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و بقا در لیگ بین تیم‌های مدعی رقابت است و همین موضوع موجب شده تا همه مسابقات در لیگ از حساسیت بالایی برخوردار باشد.

وی افزود: پرسپولیس هم در مسابقات اخیر خود با تیم‌هایی بازی داشته که به ۳ امتیاز بازی نیاز مبرم داشتند و تمام تلاششان را برای کسب هر ۳ امتیاز بازی‌ها به کار می‌گرفتند. همین موضوع کار پرسپولیس را در مسابقات آخرش کمی سخت کرده است.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در مورد بی انگیزگی بازیکنان پرسپولیس خاطرنشان کرد: این وظیفه کادر فنی است که این انگیزه را به بازیکنان بازگرداند. بی‌انگیزگی در تیم بزرگی مانند پرسپولیس بی‌معنا است. از طرفی همه بازیکنان پرسپولیس باید در یک سطح باشند و اگر یحیی گل‌محمدی در بازیکنی انگیزه لازم را ندید، باید او را با بازیکن دیگری عوض کند. نباید بازیکنی در پرسپولیس جایگاهش را در ترکیب تیم ثابت ببییند. آن زمان بازیکن با افت مواجه خواهد شد.

فنونی زاده تصریح کرد: لیگ برای پرسپولیس پنج هفته است که تمام شده و بهتر است یحیی گل‌محمدی از نفرات جوانش در لیگ استفاده کند. بازیکنان باید در آغاز مجدد جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا در شرایط خوبی قرار بگیرند.

وی در مورد تغییر سیستم پرسپولیس افزود: این تغییر سیستم در این شرایط چندان کار درستی به نظر من نبود. بازیکنان باید چند برنامه داشته باشند اما اینکه در یک بازی به طور ناگهانی ترکیب عوض شود، کار درستی نبود.

فنونی زاده در پایان گفت: پرسپولیس هنوز باید خود را برای مقطعی سخت آماده کند. ابتدای این راه سخت هم بازی با استقلال در پیش است. کادر فنی هر کار که لازم است انجام دهد تا آرامش تیم حفظ شود و بازیکنان تا پیش از شروع مجدد جام حذفی از نظر روحی و روانی و تکنیکی در بهترین شرایط خود قرار بگیرند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =