مدیرکل تبلیغات: همدلی متقابل برای اجرای برنامه های محرم در کرمان وجود دارد

کرمان - ایرنا - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان گفت: شیوه نامه برگزاری مراسم ماه محرم در ستاد ملی کرونا مصوب و ابلاع شده است و همدلی و فهم متقابلی در استان بین مجموعه مذهبی، دستگاه ها و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام غلامحسین حقانی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: هیچ مجوزی برای برگزاری مراسم در مکان های بسته داده نمی شود و تاکید ما بر برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) در فضای باز انجام گیرد.

وی با بیان اینکه در فضاهای بسته اجازه سینه زنی داده نمی شود تصریح کرد: روضه خوانی و سخنرانی به شرطی که مدت مراسم کم و تراکم جمعیت پایین باشد  مانعی ندارد و همچنین از طبل و سنج استفاده نشود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان بیان کرد: نظارت بر هیات های کوچک در محلات سخت است و هر کس بخواهد مجوز برگزاری مراسم را در ماه محرم بگیرد، باید در سامانه بیرق ثبت نام کند.

وی ادامه داد: تا امروز ۳۰۰ هیات استان در سامانه بیرق ثبت نام و تقاضای برگزاری مراسم را داشته اند و معیار ما برای صدور مجوز ثبت نام در سامانه بیرق است و هر برنامه مذهبی و عزاداری برای امام حسین (ع)  باید از این کانال عبور کند تا برای آن ها مجوز صادر شود.

حجت الاسلام حقانی تاکید کرد: بهتر است نذورات به صورت کمک مومنانه انجام شود و پخش نذورات در هیات ممنوع است و افراد می توانند نذوراتشان را در منازل مانند ماه مبارک رمضان توزیع کنند.

وی ادامه داد: همچنین در محل برگزاری هیات توزیع نذورات و پذیرائی ممنوعیت دارد و ایستگاه های صلواتی می توانند فقط صوت پخش کنند و موکب ها می توانند به جای پذیرائی نذورات مردم را دریافت کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمان تصریح کرد: سلامت افراد برای ما مهم است و در جلسات مختلف به مداحان اعلام کردیم که اگر احساس می کنید نمی توانید شیوه نامه را رعایت کنید، مراسم برگزار نکنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =