طرح مسکن ملی برای اصحاب فرهنگ و هنر فعال شد

شیراز- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، با اشاره به توافق اولیه وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی، گفت: طرح مسکن ملی برای اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش‌بینی و شرایط قانونی برای مشمولان برخوردار از این امکان معین شده است.

پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از صابر سهرابی بیان کرد: این طرح شامل کسانی است که فاقد زمین، مسکن و یا واحد مسکونی از یکم فروردین ۸۴ به بعد هستند و از تاریخ بیست و دوم بهمن ۵۷ از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان شرایط دیگر این طرح، افزود: سبز بودن فرم (ج) در استعلام از سامانه مربوط به موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تامین مسکن لازم است و افراد متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار، زنان خود سرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، دارای حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا، باشند.

سهرابی اظهار داشت: در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل پنج سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه و...، توانایی هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، از دیگر شرایط اعلامی است.

وی ادامه داد: در مورد متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه و یا نهاد مربوطه تصمیم‌گیری می‌شود و توانای پرداخت اقساط بانکی تسهیلات دریافتی نیز از دیگر شرایط برخورداری از این طرح عنوان شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =