هزاران حساب کاربری دولتی کانادا هدف حمله سایبری قرار گرفت

تهران – ایرنا – دولت کانادا در پی حمله هکرهای ناشناس به هزاران حساب دسترسی به خدمات دولتی این کشور، به کاربران هشدار داد که که از گذرواژه و رمزهای های قدیمی استفاده نکنند.

به نوشته تارنمای گلوبال نیوز؛ وزارت خزانه داری کانادا اعلام کرد که هکرها، گذرواژه ها و نام های کاربری جی سی کی، ۹ هزار و ۴۱ حساب کاربری را به دست آورده و تلاش کرده اند از آنها استفاده کنند.

جی سی کی سامانه تائید و احراز هویت برخط کاناداست که به شهروندان امکان دسترسی به خدمات ده ها سازمان و نهاد دولتی این کشور را مانند اداره پناهجویان و شهروندی می دهد.

براساس بیانیه دولت کانادا، هکرها توانسته اند با استفاده از یک سوم حساب های هدف قرار گرفته، به خدمات آنلاین دولت دست یابند و این حساب ها برای کشف فعالیت های مظنون و مشکوک، بیشتر بررسی خواهند شد.

دولت فدرال کانادا افزود همه حساب های آسیب دیده، لغو خواهد شد و با افرادی که به حساب هایشان حمله شده است تماس گرفته و راهنمایی ها و شیوه نامههایی در باره چگونگی ازسرگیری دسترسی به جی سی کی ها یا حساب های سی آر ای در اختیار آنان قرار داده می شود.

 در این حمله هکری و یک مورد اخیر دیگر، به پنج هزار و ۵۰۰ حساب کاربری حمله شده است. جلوگیری از تائید و احراز هویت، نوعی حمله سایبری است که بر اطلاعات ورودی دزدیده شده از پایگاه های نگهداری داده ها در موارد پیشین، اتکا دارد.  

دولت کانادا در بیانیه خود افزوده است که در واکنش به حملات سایبری بر خدمات جی سی کی و حساب های سی آر ای، اقدام می کند.

حملات تازه با کاربرد گذرواژه ها و نام های کاربری به دست آمده از حملات پیشین سایبری به حساب ها در سراسر جهان، از این واقعیت بهره برده است که بسیاری از کاربران از گذرواژه ها و نام های کاربری خود برای ورود به چند حساب استفاده می کنند.

دولت فدرال می گوید که در باره این حملات تحقیق می کند تا مشخص شود که آیا حریم خصوصی کاربران نقض شده یا اطلاعات به دست کاربران غیرمجاز رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =