فرهنگ اهدای عضو در جامعه باید نهادینه شود

قزوین - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: فرهنگ اهدای عضو باید در جامعه نهادینه شود تا منجر به نجات جان بیماران و ارتقای روحیه ایثار در بین مردم شود.

منوچهر حبیبی روز یکشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان قزوین که در استانداری برگزار شد، افزود: تامین امنیت غذایی و توجه به سلامت مردم یک ضرورت انکار ناپذیر است، که به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: حفظ و تقویت امنیت غذایی جزو اولویت‌های پایدار و اساسی به شمار می‌رود که در استان قزوین نیز به این موضوع به شکل ویژه توجه می‌شود.
وی اظهار داشت: برای اینکه جامعه سالم و بدون بیماری داشته باشیم باید همه پای‌کار باشند و اقدامات و طرح‌های متنوعی در حوزه سلامت اجرا شود.
این مسوول با بیان اینکه امنیت و سلامت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و تحقق این مهم نیازمند همکاری همگانی است،افزود: کارگروه سلامت و امنیت غذایی نقش و مسوولیت بسیار مهمی در تامین امنیت غذایی مردم استان دارد.
حبیبی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اجرایی استان با دانشگاه علوم پزشکی در راستای ارتقای سلامت شهروندان مشارکت فعالانه ای دارند،خاطر نشان کرد: همه ما باید در راستای ارتقای سطح کمی و کیفی وضعیت بهداشتی شهروندان تلاش کنیم و البته برای تحقق این مهم تلاش و تعامل شهروندان نیز بسیار موثر و سودمند خواهد بود.
حبیبی با بیان اینکه موضوع سلامت در جامعه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید در این زمینه اطلاع رسانی کافی انجام گیرد، افزود: باید به موضوع پیشگیری بیش از درمان اهمیت داد.
 وی در ادامه سخنان خود با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ اهدای عضو، تصریح کرد: باید فرهنگ اهدای اعضا در استان نهادینه شود تا افراد با نکات مثبت و انسان دوستانه آن آگاه شوند.
حبیبی در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت روحانیون، هنرمندان، فرهنگیان و گروه‌های مرجع در راستای تشویق مردم برای اهدا عضو در جامعه شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین تاکید کرد: آثار فرهنگ ایثارگرانه اهدای عضو باید در رسانه‌ها به شکل قوی‌تری انعکاس پیدا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =