۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۷
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 83909697
۰ نفر

برچسب‌ها

سه خبر از بهاباد و یزد

یزد – ایرنا – آزادگان گنجینه ای برای پیشبرد اهداف انقلاب و نظام هستند ،آنها شکوه مقاومت را ماندگار کردنند و ۲۶ مرداد فرصتی برای مرور رشادت این دلاور مردان تاریخ را رقم زد از جمله خبرهای روزیکشنبه استان یزد است..

فرماندار بهاباد با بیان اینکه وظیفه امروز مردم ارزش گذاشتن و ارج نهادن به رشادت های ایثارگران و صبر و بردباری آزادگان است ، گفت : آزادگان گنجینه ای برای همه اقشار جامعه اسلامی  برای پیشبرد اهداف ا نقلاب و نظام اسلامی هستند.

محمد مهدی خانی زاده بهابادی روز یکشنبه در نشستی به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان در سال ۱۳۶۹ به میهن اسلامی با بیان اینکه آزادگان ،وارثان واقعی شهدا هستند افزود: ایثار و از خودگذشتگی و صبر و مقاومت ایثارگران موجب شده امروز شاهد امنیت، اقتدار و شکوفایی انقلاب اسلامی باشیم.

وی با اشاره به اینکه آزادگان اسطوره صبر و استقامت هستند و وجود شان مایه خیر و برکت برای جامعه و نظام اسلامی است اظهار کرد : آنها شهدای زنده تاریخ هستند و احترام به آنان احترام به تمام دستاوردهای نظام و ارزش های امام راحل و مقام معظم رهبری است .

فرماندار بهاباد تصریح کرد : آزادگان فرهنگ انسان‌سازی را در  دوره اسارت تجربه کرده‌اند و گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی هستند و مردم قدردان زحمات و تلاش های این عزیزان هستند.

وی افزود : مقاومت آزادگان حماسه‌ای است که هرگز فراموش نمی‌شود چرا که در خانه دشمن و در مقابل دشمن مقاومت کرده و زیر شدیدترین شکنجه‌های روحی ایستادند و این کار بسیار بزرگ و ارزشمندی است.

خانی زاده بهابادی با تاکید براینکه باید رشادتها و فداکاری‌ها و صبر و جوانمردی آزادگان سرافراز برای نسل‌های آینده بازگو شود تا بتوانیم در معرفی الگوی های ایثارگران کشور به نوجوانان و جوانان موفق عمل کنیم بیان کرد : آنها  سرافرار نماد عزت و اقتدار جامعه هستند. 

یزد 

همچنین رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: آزادگان گنجینه‌های ارزشمندی هستند که با الهام از مکتب اسلام، سیره ائمه اطهار و الگو قراردادن عاشورا توانستند دوران دشوار اسارت را پشت سر نهند و شکوه مقاومت و سرافرازی را بر صحیفه درخشان انقلاب و ایران ماندگار سازند.

محمد صالح جوکار به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان در سال ۱۳۶۹ به کشور در پیامی نوشت: این جریان متعلق به یک مقطع از تاریخ نبوده و استقامت، صبوری و ایثار دلاور مردان عرصه مقاومت و پایداری همواره در همه ارکان این کشور و ملت جاری و ماندگار است.

به گزارش روز یکشنبه دفتر نماینده یزد و اشکذر در مجلس ، وی ادامه داد: ۲۶مرداد یادآور بازگشت  اسرای هشت سال دفاع مقدس، شهیدان زنده تاریخ معاصر کشور به میهن است امیدواریم این الگوهای غنی و اثرگذار بیش از گذشته به جامعه معرفی و در مسیر سرافرازی نظام اسلامی ، الگوی تمام اقشار به ویژه نسل جدید قرار گیرند.

یزد

همچنین فرمانده انتظامی یزد به همین مناسبت پیامی صادر کرد و نوشت: بیست و ششمین روز از مرداد ماه یادآور بازگشت آزادگان به میهن در سال ۱۳۶۹ و فرصتی برای مرور رشادت‌های این غیور مردان است.

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد افزود: هنگامی که دشمن بعثی به ‌اشاره و حمایت سردمداران استکبار جهانی به خیال خام خود برای ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی بخش‌هایی از سرزمین ما را مورد حمله قرارداد، خیل عظیمی از جوانان غیور برای دفاع از دین و ناموس و سرزمین خود راهی مناطق عملیاتی شدند.

وی ادامه داد: آنها مانع پیشروی دشمن پست و زبون شدند، جوانانی که هرچند سابقه نظامی نداشتند اما با ایمان و عزم راسخ توانستند حسرت دست اندازی به این آب و خاک را بر دل دشمن و حامیانش بگذارند.

وی خاطر نشان کرد: سال‌های آسمانی دفاع مقدس با رشادت‌ها و جانبازی‌های جوانان این مرز و بوم برای همیشه در دل تاریخ ثبت شد تا دیگر هیچ دشمنی به خود حتی جرأت فکر کردن به حمله نظامی به این سرزمین را ندهد.

فرمانده انتظامی یزد ادامه داد: هرچند در طول سال‌های دفاع مقدس هزاران تن از بهترین جوانان این مرز و بوم خلعت شهادت پوشیدند و هزاران جوان دیگر مدال جانبازی و آزادگی در میدان نبرد حق و باطل کسب کردند اما رشد و تعالی نهال انقلاب با آبیاری خون شهیدان و پاسداری رزمندگان دلاور امید را در دل مستضعفان جهان برای همیشه زنده نگه داشت و خواب را از چشم بدخواهان ربود.

بهدانی فرد گفت: در میان رشادت‌های رزمندگان اسلام در سال‌های دفاع مقدس ایستادگی و مقاومت عزتمندانه و بی‌نظیر آزادگان سرافراز برگ زرین و درخشانی بود که حیرت جهانیان را به دنبال داشت،  آزادگانی که در سخت‌ترین شرایط اردوگاه‌های دشمن بعثی در زیر شکنجه‌های وحشیانه خصم دون پایه پایمردی کردند تا ثابت کنند در اسارت ظاهری نیز خود را رزمنده و مدافع نظام و انقلاب می‌دانند و الحق که این پایمردی آزادگان و سال‌ها تحمل درد و رنج جانبازان کم از شهادت ندارد.

در روز ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان ایرانی پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعثی عراق با ورود به کشور به جمع خانواده‌های خود بازگشتند.

این رویداد ۲ هفته پس از اشغال نظامی کویت توسط ارتش صدام و ۲ روز پس از آن صورت گرفت که صدام در نامه‌ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری وقت ایران بار دیگر عهدنامه ۱۹۷۵ الجزیره را پذیرفت و به شرایط ایران برای پایان جنگ تسلیم شد و از جمله قول عقب‌نشینی از مرزهای ایران و آزادسازی اسیران ایرانی را داد.

در هشت سال دفاع مقدس حدود ۴۳ هزار نفر  ار رزمندگان ایران به اسارت دشمن درآمدند که از ۶ ماه تا بیش  از ۱۰ سال دوران اسارت خود را در زندان های رژیم بعثی عراق سپری کردند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha