آزادگان الگوی روحیه انقلابی برای نسل جدید هستند

تبریز-ایرنا- فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: آزادگان الگوهای بی بدیل روحیه انقلابی و صبر و ایثار برای نسل های جدید و جوان هستند.

امیر سرتیپ دوم ستاد امیرحسین شفیعی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، افزود: آزادگان پرچمداران صبر و استقامت هستند که در طول هشت سال دفاع ‌مقدس با ایستادگی‌های بی نظیر خود درس بزرگی به ملت شریف ایران دادند.

وی از آزادگان به عنوان نماد صبر و بصیرت واقعی در نظام اسلامی یاد کرد و اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور باید از وجود بابرکت این اسوه های ایمان و شجاعت نهایت استفاده را برای توسعه فرهنگ ایثار و فداکاری برده و از تجربیات آنها درس بگیریم.

امیر شفیعی ادامه داد: امنیت فعلی جمهوری اسلامی ایران مرهون فداکاری‌های شهدا و آزادگانی است که در هشت سال دفاع ‌مقدس از زندگی خود گذشتند تا از تمامیت ارضی میهن اسلامیدفاع کنند و اجازه ندادند خون شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پایمال شود.

وی گفت: آزادگان در هشت سال دفاع ‌مقدس با ایستادگی‌ و صبر بی مانند خود درس بزرگ آزادگی و مقاومت دادند و با فداکاری‌ باعث شدند انقلاب ما زیر سایه مقام رهبری و هدایت های فرماندهی کل قوا به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرده و به موفقیت‌های فراوانی در عرصه‌های مختلف به ویزه حوزه های دفاعی برسد.

امیر شفیعی با بیان اینکه آزادگان گنجینه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی هستند که باید قدر آن‌ها را دانست و همیشه و در همه حال به یاد آنان بود، افزود: وظیفه ما در قبال این عزیزان آن است که با تبعیت از ولایت ‌فقیه و پاسداری از آرمان‌های انقلاب و امام راحل اجازه ندهیم زحمات آن‌ها به هدر برود.

وی نسل جوان ایران اسلامی را نسلی با انگیزه و با روحیه انقلابی توصیف کرد و گفت: این نسل می‌تواند مسیر پر پیچ و خم آینده را برای رسیدن به آرمان‌های بزرگِ انقلاب اسلامی هموارتر سازد و ما هم وظیفه داریم تجربیات آزادگان سرافراز را به نسل جوان امروزی انتقال بدهیم تا پرچمدار فرهنگ ایثار و شهادت باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =