طرح طبقه بندی مشاغل در شرکت‌های خدماتی تامین نیرو ضروری است

یزد- ایرنا - سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد گفت: بسیاری از شرکت‌های خدماتی تامین نیرو طرح طبقه بندی مشاغل را در استان رعایت نمی کنند و حقوق کارگران را تضییع می کنند که این مشکل باید رفع شود.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل تعاون یزد، عماد تشکری در دیدار با رییس انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های خدماتی استان افزود: مسوولان برخی شرکت های خدماتی سایر استان‌ها برنده مناقصه تامین نیرو برای دستگاه های دولتی و خصوصی استان می شوند.

وی اظهار کرد :بسیاری از این شرکت‌ها بدون دفتر برای پاسخگویی به مراجعه کارگران به کار گرفته شده در یزد هستند و در مواردی کارگر با شرکت دچار مشکل شود روند رسیدگی و شکایت از شرکت سخت و طولانی است.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد تصریح کرد: با همفکری و تعامل انجمن و این اداره کل باید حضور شرکت های غیربومی در استان قاعده مند و قانون مند شود.

وی افزود: داشتن دفتر در استان و همچنین انتشار آگهی تغییرات در روزنامه رسمی و انتقال شرکت به مکانی که در مناقصه آن برنده شده است، باید یکی از اولویت های قابل پیگیری در این نشست باشد.
تشکری ادامه داد: یکی از اهدافی را دنبال می کنیم این است تا شرکت های غیربومی تایید صلاحیت خود را از اداره کل تعاون استان دریافت کنند.
در این نشست در مورد مباحث سخت و زیان آور بودن برخی مشاغل، مزایا حقوق کارگران، تامین نیرو برای برخی شرکت های تولیدی و تعامل ۲ جانبه مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های خدماتی تبادل نظر شد.

در گزارش ارسالی به تعداد شرکت های خدماتی تامین نیرو برای نهادهای استان و تعداد حقوق بگیران آنها اشاره نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =