معاون استاندار مازندران : تنها نگرانی برگزاری کنکور تجمع والدین است

ساری - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران با اعلام آمادگی کامل استان برای برگزاری آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ، گفت : تنها نگرانی ما تجمع والدین بیرون از حوزه‌های امتحانی بویژه قبل و بعد از برگزاری آزمون است.

حسین حسن‌نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : برای برگزاری کنکور در مازندران تمامی تدابیر بهداشتی ، امینتی و اجتماعی اندیشیده شده و تا این لحظه جای هیچ نگرانی نیست. 

وی بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی والدین دانش آموزان شرکت کننده در آزمون تاکید کرد و گفت : بهترین کار در این زمینه عدم تجمع جلوی حوزه های امتحانی است چون هم برای حفظ سلامتی خودشان و هم دانش آموزان ضروری است.

معاون استاندار افزود : رعایت پروتکل های بهداشتی در محل برگزاری آزمون کنکور برای نهادهای متولی تکلیف است و تدابیر لازم هم بر اجرا و نظارت بر آنها اندیشیده شده ، ولی برای خارج از حوزه امتحانی خود والدین باید توجه داشته باشند و تجمع نکنند.

حسن نژاد از والدین داوطلبان خواست فقط فرزندان خود را به محل برگزاری آزمون رسانده و به سرعت محل را ترک کنند تا از تجمع انسانی جلوگیری شود. 

وی تاکید کرد : به ماموران انتظامی حاضر در محل در روزهای برگزاری آزمون تکلیف شده است تا با هدایت والدین از هرگونه تجمع مقابل آن جلوگیری شود تا هم سلامت مردم و هم سلامت داوطلبان حفظ شود.

معاون استاندار مازندران گفت : بهتر است والدین فقط مانند سرویس های آژانس ، داوطلبان را به محل برگزاری آزمون برسانند و بلافاصله هم به خانه های خود بازگردند و  یا در محلی دیگری دور از محل برگزاری آزمون در خودروهای خود منتظر بمانند. 

وی افزود : در حال حاضر تمامی نکات و استانداردهایی را که در پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و سازمان سنجش برای حوزه‌های امتحانی تدوین و ابلاغ کردند ، در حوزه های امتحانی مازندران رعایت شده و مراقبان سلامت هم در روز برگزاری امتحان در هر حوزه در کنار سایر مراقبان حضور دارند و بر رعایت دقیق مفاد پروتکل به صورت لحظه ای نظارت می کنند.

مازندران امسال ۵۰ هزار ۱۰۰ شرکت کننده در آزمون سراسری کارشناسی دارد که  با حدود یک میلیون و ۳۴۰ هزار دانش آموز دیگر رقابت خواهند کرد. 

همچنین کنکور سراسری امسال در ۱۷ شهرستان یا منطقه مازندران برگزار می شود که از این تعداد ۶ شهرستان یا منطقه زیر نظر آموزش و پرورش و ۱۱ ناحیه دیگر با نظارت دانشگاه مازندران خواهد بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =