امام جمعه کرمانشاه: صدای حقانیت ایران توسط آزادگان به گوش جهان رسید

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: صدای حقانیت جمهوری اسلامی ایران توسط آزادگان سرافراز به گوش جهانیان رسید.

آیت الله «مصطفی علما» روز یکشنبه در کنگره ملی الماس‌های درخشان (نکوداشت آزادگان عرصه ایثار اجتماعی) که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از آزادگان به عنوان اسناد حقانیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه های بین المللی نام برد.

امام جمعه کرمانشاه تأکید کرد: بالاترین و بهترین نیکی را آزادگان انجام داند، زیرا هم سفیران نظام اسلامی در کشور متخاصم بودند و هم منادیان حقانیت جمهوری اسلامی ایران به مردم جهان شدند.

آیت الله علما تصریح کرد: آزادگان سندهای زنده جمهوری اسلامی ایران برای بیان حقانیت مردم بزرگ ایران هستند.

این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی امام جمعه موقت تهران، اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و تنی چند از نمایندگان ولی فقیه در استان ها و برخی شخصیت های کشوری و لشکری روز یکشنبه در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه برگزار شد.

اولین گروه از آزادگان سرافراز ۲۶ مرداد ماه ۶۹ از طریق مرز خسروی وارد کشورمان شدند.

 جنگ تحمیلی علیه ایران از سال ۱۳۵۹ آغاز و به مدت هشت سال ادامه داشت و در این جنگ ۴۲ هزار نفر آزاده و اسیر در چنگال رژیم بعثی داشتیم.

استان کرمانشاه در طول دوران دفاع مقدس ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۱ هزار جانباز و بالغ بر هزار و ۸۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرد و جنگ تحمیلی در این استان شروع و پایان یافت.