استقبال از سال تحصیلی جدید با برنامه‌ریزی منعطف

ارومیه- ایرنا- معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: استقبال از سال تحصیلی جدید با توجه به شرایط پیش آمده ناشی از ویروس کرونا با یک برنامه‌ریزی منعطف و قابل تغییر همراه است.

علیرضا کاظمی روز یکشنبه در جلسه شورای معاونان اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی که با موضوع پروژه مهر۱۳۹۹ برگزار شد افزود: نظام تعلیم و تربیت برای بازگشایی مدارس از آمادگی کافی برخوردار است.

وی گفت: مجموعه آموزش و پرورش از روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا در زمستان سال گذشته و تعطیلی اجباری مدارس با یک شرایط خاص، سال تحصیلی را به پایان رساند اما برای سال تحصیلی پیشِ‌رو یک برنامه‌ریزی قابل تغییر در شرایط مختلف تبیین شده است.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: سطح تعاملات وزارتخانه با استان‌ها بسیار توسعه پیدا کرده و جلسات ویدیو کنفرانس با استان‌ها و حتی شهرستان‌ها موجب این تعامل بوده اما حضور فیزیکی و بازدیدهای میدانی تأثیرگزاری خاص خود را دارد که در دستور کار معاونان و مشاوران وزیر آموزش و پرورش پیش از آغاز سال تحصیلی قرار دارد.

کاظمی به توصیه‌ها و سفارش‌های خداوند در قرآن کریم برای ایجاد و حفظ آرامش در انسان نیز اشاره کرد و گفت: قرآن کریم ذکر را ریشه آرامش در زندگی دنیوی بیان کرده و نماز را هم بالاترین مرتبه ذکر قرار داده و در مقابل ترک این اعمال و غفلت از آن‌ها موجب سخت شدن زندگی دنیوی و اخروی خواهد شد.

وی ادامه داد: آمادگی آموزش و پرورش از یک سو و آمادگی خانواده‌ها و دانش‌آموزان از سوی دیگر برای بازگشایی مدارس در شرایط خاص کنونی ضروری است.

کاظمی ادامه داد: تهیه مقدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و اطلاع‌رسانی شفاف در راستای تحقق اهداف پروژه مهر راه‌گشاست.

وی با بیان اینکه تضمین سلامت دانش‌آموزان به هر شکل ممکن اولویت آموزش و پرورش است گفت: پروتکل‌های بهداشتی در هر سه وضعیت سفید، زرد و قرمز باید رعایت شده و بیش از پیش در راستای ورود ابزار فناوری‌های نوین به حوزه آموزش و پرورش تلاش شود.

از اسفند سال ۱۳۹۹ با شیوع بیماری کرونا مدارس استان به تبعیت از دستور العمل‌های ستادپیشگیری از کرونای کشور تعطیل شد و آموزش دانش‌آموزان از طریق فضای مجازی جایگزین آموزش‌های حضوری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =