تدارک ۱۵ حوزه امتحانی برای برگزاری کنکور در گنبدکاووس

گنبدکاووس - ایرنا - نماینده سازمان سنجش در گنبدکاووس گفت که ۱۵ حوزه امتحانی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برای برگزاری آزمون سراسری در این شهرستان پیش‌بینی شده تا ۶ هزار و ۹۱۵ داوطلب زن و مرد با اطمینان خاطر در این رقابت علمی شرکت کنند.

علی ستاریان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع داوطلبان شرکت در آزمون سراسری امسال در گنبدکاووس، چهار هزار و ۵۸ نفر معادل تقریبی ۵۹ درصد زن و بقیه مرد هستند که از ۲۹ مرداد ماه تا اول شهریور در رشته های هنر، علوم ریاضی، انسانی، تجربی و زبان‌های خارجه با یکدیگر به رقابت می پردازنند.

وی افزود: از مجموع داوطلبان گنبدی شرکت کننده در آزمون سراسری امسال، بیشترین داوطلبان مربوط به گروه علوم تجربی با سه هزار و ۱۸۶ نفر و کمترین آن مربوط به گروه هنر با ۴۴۷ نفر است مضاف براینکه ۲ هزار و ۳۵۷ نفر در رشته‌های علوم ریاضی و علوم انسانی و ۹۲۵ داوطلب شرکت در رشته زبان‌های خارجه هستند.

ستاریان اضافه کرد: دانشگاه‌ گنبدکاووس به همراه سه دانشکده و مسجد آن، دانشگاه‌های ‌آزاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی شماره یک، غیردولتی شرق، غیردولتی شمس و دانشکده فنی دخترانه کوثر و نیز دبیرستان‌های تیزهوشان پسرانه شهید بهشتی، نمونه بقیة الله، دخترانه فرزانگان، نمونه دخترانه بصیرت و صدیقه کبری" از حوزه‌های امتحانی پیش بینی شده آزمون سراسری امسال ویژه داوطلبان گنبدی است.

وی ادامه داد: تمامی حوزه‌های امتحانی پیش بینی شده در گنبدکاووس به تایید ناظران مرکز بهداشت این شهرستان رسیده و مطابق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری بین صندلی‌ها ۲۴ ساعت قبل از برگزاری آزمون ضد عفونی و قرنطینه می‌شوند.

نماینده سازمان سنجش در گنبدکاووس ادامه داد: در روز برگزاری آزمون نیز به تمامی داوطلبان و ۳۸۰ مراقب آزمون، یک بسته بهداشتی (ماسک و ژل ضدعفونی کننده دست) از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) داده می‌شود ضمن اینکه ناظرانی از مرکز بهداشتی و سازمان سنجش نیز در روز آزمون بر فرایند امور نظارت خواهند داشت.

ستاریان گفت: آزمون آندسته از داوطلبانی که کرونای خود را به صورت خود اظهاری اعلام کنند در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس و افرادی که اعلام نمایند در دوران نقاهت این بیماری به سر می برند، در محل حوزه امتحانی و در اتاقی جداگانه برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه تاکنون هیچ گزارشی از داوطلبان شرکت در آزمون سراسری گنبدکاووس مبنی بر ابتلا به کرونا یا سپری کردن دوران نقاهت دریافت نشده افزود: با این حال برابر دستورالعمل ابلاغی، مقدمات لازم برای این گونه داوطلبانی پیش بینی شده است.

ستاریان در پایان با بیان اینکه دربهای حوزه‌های امتحانی از ساعت ۶ صبح روز آزمون باز می‌شود تا از ازدحام داوطلبان مقابل درب پیشگیری شود، از خانواده‌های داوطلبان خواست حتی المقدور از حضور در محل حوزه امتحانی برای جلوگیری از ازدحام جمعیت پرهیز کنند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =