سامانه ارتباطی آمار البرز راه اندازی شد

کرج - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز از راه اندازی سامانه ارتباطی طرح های آماری این استان با هدف پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا خبرداد.

زهرا عربشاهی روز یکشنبه  در گفت و گو با ایرنا افزود: این سامانه با سرشماره چهار رقمی ۲۱۲۱برای اجرای طرح های آماری به ویژه طرح آمارگیران نیروی کار فصل تابستان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: طرح آمارگیری نیروی کار فصل تابستان به صورت فصلی و با مراجعه حضوری به خانوارهای نمونه در سال های گذشته اجرا می شد ولی به دلیل شیوع ویروس کرونا ماموران آمارگیر به جای مراجعه حضوری از طریق تماس تلفنی با خانوارهای نمونه پرسشنامه های مربوطه را تکمیل می کنند و درصورت عدم دسترسی به شمار تماس خانوار یا عدم پاسخگویی خانوار به تلفن به صورت حضوری نسبت به جمع اوری اطلاع اقدام خواهند کرد.

عربشاهی گفت: طرح آمارگیری فصل بهار  نیروی کار از ۱۸ مرداد ماه آغاز و تا ۳۱ مردادماه از طریق تماس تلفنی ماموران آمارگیر ادامه دارد که ۲ هزار و ۱۴۸ خانوار نمونه از خانوارهای شهری و روستایی در سطح استان البرز آمارگیری می شوند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان البرز اظهار داشت: طرح آمارگیری نیروی کار براساس نیاز برنامه ریزان و با هدف محاسبه شاخص های فصلی و سالانه نیروی کار از جمله نرخ مشارکت اقتصادی، نرخ بیکاری و تغییرات آنها طراحی شده است.

وی اضافه کرد: این طرح از مهمترین طرح های آماری مرکز آمار ایران بوده که منطبق برآخرین توصیه های سازمان بین المللی کار بوده و برای مقایسه بین المللی شاخص های نیروی کار امکان بهتری را فراهم می آورد.

طرح آمارگیری نیروی کار در فصل تابستان توسط مرکز آمار ایران با همکاری معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها به صورت نمونه گیری اجرا می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =