آماده‌سازی دو هزار بقعه برای برگزاری آیین‌های محرم

تهران - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از آماده‌سازی دو هزار بقعه برای برگزاری آیین‌های عزاداری محرم در کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، غلامرضا عادل روز یکشنبه در نشست خبری با بیان اینکه برگزاری آیین عزاداری ویژه ماه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد، اظهار داشت: به همین منظور تاکنون جلسات متعددی با هدف رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی در مقابله با گسترش ویروس کرونا به صورت ویدئو کنفرانس با ذاکران و شورای هیات های مذهبی در استانها برگزار شده است.

وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی های به انجام رسیده با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، مراسم های عزاداری در ۲۰۰۰ بقعه کشور در فضای باز این اماکن برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف همچنین از توزیع ۵۰۰ هزار بسته ارزاق عمومی در ایام محرم خبر داد و گفت: تعداد ۲۵۰ هزار از بسته های یادشده از محل موقوفات و بقیه با مشارکت مردم تهیه و بین نیازمندان توزیع خواهد شد که هر بسته در حدود ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

عادل از تهیه و توزیع سه میلیون ماسک در آیین های عزاداری ایام محرم خبر داد و گفت: قدردانی از ۱۰۰ هیئت شاخص و سیاه پوش کردن اینگونه مکان های مذهبی از دیگر اقداماتی است که در این ایام رخ خواهد داد.

وی اظهار داشت: راه اندازی کاروان های عزاداری به صورت سیار در سطح کوچه و خیابان های مختلف شهر و همکاری ۳۵۰۰ نفر از مبلغان و روحانیون تحت پوشش در دهه اول محرم از دیگر اقداماتی است که برای برگزاری آن برنامه ریزی و زمانبندی شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در این ایام رسانه ملی آیین های عزاداری را پوشش داده و از طریق شبکه های مختلف پخش خواهد کرد و حدود ۷۵۰ کانال نیز در فضای مجازی برای برنامه های عزاداری در نظر گرفته شده که توزیع ۲۰۰۰ جلد کتاب با عنوان خون گرفته به قلم استاد سازگار در بین هیات های مذهبی توزیع خواهد شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha