زیرساخت‌های لازم برای آموزش از راه دور دانش‌آموزان فراهم شود

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب‌شیر بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس شهرستان تاکید کرد و گفت: زیرساخت‌ها و پهنای باند مورد نیاز برای آموزش از راه دور و برخط دانش‌آموزان فراهم شود.

عادل اصغرپور روز یکشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: برنامه ریزی ها برای بازگشایی مدارس باید بر اساس احتمال شیوع کرونا و قرمز ماندن وضعیت شهرستان طراحی شود و در صورت تداوم وضعیت قرمز شهرستان، حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری و برای رفع اشکال خواهد بود.

وی گفت: مدیران مدارس با اولویت استفاده از مربیان پرورشی و بهداشتی باید تمامی الزمات بهداشتی را در مدارس رعایت کنند تا سلامت دانش آموزان، اولیاء و معلمان و کادر آموزشی به مخاطره نیافتد.

اصغرپور افزود: شبکه بهداشت نیز سخت گیری های حداکثری را درمورد اجرای  پروتکل های بهداشتی در مدارس انجام دهد تا کرونا مانع تحصیل و فراگیری علم نشود.

وی همچنین بر رفع ایرادات و اشکالات برنامه آموزشی «شاد» تاکید کرد و خواستار فراهم شدن امکانات برای بهره مندی تمامی دانش آموزان از این شبکه شد.

فرماندار عجب شیر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: توسعه فضاهای آموزشی، تکمیل طرح های نمیه تمام عمرانی و اجرای طرح های آموزشی و تحصیلی با همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان از اولویت های حوزه تعلیم و تربیت است.

اصغرپور همچنین خواستار مشارکت خیرین و جلب و جذب آنها در کمک به بازگشایی و تعمیر و تجهیز مدارس شد و افزود: اگر کمک خیرین و حضور و همراهی مردم نباشد نمی توان مشکلات آموزشی را برطرف کرد از این رو زمینه مشارکت مردم و خیرین باید فراهم شود.

با شیوع بیماری کرونا، مدارس و دانشگاه های کشور از اسفند ماه سال ۹۸ تعطیل شد و تعلیم و تربیت و آموزش دانشجویان و دانش آموزان از طریق فضای مجازی ادامه یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =