امام جمعه بوکان: آزادگان بهترین سرمایه برای ادامه آرمان‌های انقلاب و رهبری هستند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه بوکان با بیان اینکه عزت امروز ایران مدیون ایثارگران است، گفت: آزادگان بهترین سرمایه برای ادامه اهداف امام راحل(ره) و شهیدان والامقام برای ادامه اهداف انقلاب هستند.

ماموستا ملاعباس احمدی روز یکشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تجلیل از پنج آزادگان این شهرستان افزود: استقلال، آزادی، امنیت و پیشرفت کشور مرهون خون شهدا و از جان‌گذشتگی آزادگان در زمان اسارت است.

وی با بیان اینکه ایمان و اعتقاد آزادگان بود که باعث شد امروز ایران اسلامی در آسایش و اقتدار کامل باشد ادامه داد: دفاع مقدس برای ما مانند یک گنج تمام نشدنی است که با تلاش و کوشش و مجاهدت فراوان به دست آمد، چرا که در جنگ به خودباوری و اقتدار بی‌نظیری دست یافتیم که مثل و مانندی در دنیا ندارد. و تنها کشوری هستیم که با تمام توان در مقابل کشورهای بزرگ دنیا ایستادگی کرد و اجازه نداد دشمن به اهداف پلید خود دست یابد .

امام جمعه بوکان با بیان اینکه آزادگان برای میهن اسلامی مایه افتخار و سرمایه عظیمی برای کشور هستند، افزود: آزادگان با مقاومت دلیرانه خود موجب یاس و ناامیدی دشمنان و سرافرازی و تقویت نظام اسلامی شدند به گونه‌ای که با مقاومت این عزیزان بسیاری از اهداف انقلاب به نتیجه رسید.

وی با اشاره به اینکه تکریم آزادگان در همه شرایط لازم و ضروری است، ادامه داد: در سایه خدا و رهنمودهای مقام معظم رهبری امروز انقلاب اسلامی ایران در اوج اقتدار و سرافرازی است.

شکست امریکا در تحریم تسهلات نشان از انزوای استکبار در سطح جهانی است

سرپرست فرمانداری بوکان نیز در این جلسه با اشاره به تصویب نشدن تحریم تسهیلاتی آمریکا در سازمان ملل، گفت: شکست امریکا در این رویداد نشان از انزوای استکبار در سطح جهانی و بین‌المللی است.

لقمان خسروپور ادامه داد: شکست امریکا و عدم حمایت کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نشان از شکست دسیسه‌های آمریکا در عرصه بین‌المللی علیه ملت ایران است و این عدم حمایت نشان از انزوای بیشتر آمریکا در آینده دارد.

وی با اشاره به سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی افزود: ایران مدیون آزادگان و ایثارگری انها در میدان جنگ و مقاومت در هنگام اسارت است و همه ما مدیون این رشادت‌ها هستیم.

سرپرست فرمانداری بوکان اظهار داشت: با وجود حضور آزادگان، روحیه ایثار و از خودگذشتگی در میهن اسلامی فراگیر شده و روحیه مقاومت در جامعه پدید آمد.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس و استقامت مردم و رزمندگان اظهار کرد: امروز سنگر مبارزه با دشمن با توجه به تحریم‌ها به جنگ تمام عیار اقتصادی تبدیل شده است ازاینرو باید مثل آن دوران ایستادگی کرد و پشت سر رهبر انقلاب بوده و با حمایت از دولت دشمن را در این نبرد نیز ناکام کرد.

در پایان این مراسم از پنج نفر از آزادگان بوکانی که دارای بیش از پنج سال اسارت بودند با حضور مسوولان شهرستانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

شهرستان بوکان ۱۳۶ آزاده، ۳۷۲ شهید و ۳۲۰ جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha