گسترش همکاری‌های سازمان اورژانس کشور با شرکت بهره‌برداری مترو تهران

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد، افزود: طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با هشت بیمارستان ترومایی به منظور گسترش همکاری‌های این سازمان با شرکت بهره‌برداری مترو تهران در حال تهیه و ابلاغ است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان اورژانس کشور، نشست بررسی طرح پیشنهادی اتصال خط مترو به مراکز درمانی و احداث پایگاه‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی در ایستگاه‌های مترو تهران به ریاست رئیس سازمان اورژانس کشور و با حضور رئیس کمیته پدافند غیرعامل، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران، رئیس اورژانس تهران و رئیس ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه، پیرحسین کولیوند در خصوص اهمیت وجود پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های مترو در زمان بحران گفت: مترو تهران یکی از مهمترین و استرتژیک‌ترین مناطق حساس است که در مواقع بحران این ایستگاه‌ها می‌توانند برای ما بسیار مهم باشد زیرا حجم انبوهی از مردم از مترو استفاده می‌کنند و ایجاد پایگاه در این ایستگاه‌ها جهت پیشگیری و کاهش خطر، آمادگی، پاسخ و باز توانی تهدیدات و حوادث بسیار دارای اهمیت است.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس تهران باید به مراکز درمانی ترومایی از طریق خطوط مترو و رمپ ارتباط داشته باشد اعلام کرد که طرح ارتباط ایستگاه‌های مترو با هشت بیمارستان ترومایی به منظور گسترش همکاری های این سازمان با شرکت بهره برداری مترو تهران در حال تهیه و ابلاغ می باشد.

فرنوش نوبخت مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، تحقق این امر را که در ایستگاه‌هایی که تاکنون احداث شده و در حال بهره برداری است از ابعاد فنی، مهندسی و اجرایی دشوار خواند و گفت: انجام این امر در مورد خطوطی که در حال ساخت و طراحی بوده و در آینده نزدیک به بهره برداری می رسند امکان پذیر است. ایشان افزود در حال حاضر این اتصال در برخی از مراکز نظیر ایستگاه مترو برج میلاد انجام شده و در حال بهره‌برداری است و امکان جابه جایی مصدومین به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: در خصوص توسعه طرح استقرار پایگاههای اورژانس در ایستگاههای متروی استان تهران نیز آماده هر گونه همکاری با سازمان اورژانس کشور و اجرای الزامات و ملاحظات فنی و اجرایی وزارت بهداشت و سازمان پدافند غیر عامل هستیم.

در پایان این نشست مقرر شد برنامه‌ریزی سناریو مانور در ایستگاه مترو، رعایت الزامات و ملاحظات احداث پایگاه‌های اورژانس در خطوط جدید مترو و جانمایی برانکارد بیماربر در زمان بحران اجرایی شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =