مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان: تعارضی بین سلامت و دین وجود ندارد

سمنان- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: هیچ تعارض و دوگانگی در بین سلامت و بهداشت و دین از جمله انجام عزاداری حسینی وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین علی شکری روز یکشنبه در جلسه تبیین دستورالعمل‌های عزاداری محرم با حضور جمعی از اصحاب رسانه در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان افزود: در بین علما و پزشکان تقابل و دوگانگی در خصوص عزاداری حسینی و حفظ سلامت مردم وجود ندارند و رسانه‌ها باید در پیشگیری از ایجاد و نشر اکاذیب در این باره پیش رو باشند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش مهمی در تبیین و آگاهی بخشی شهروندان در مقابله با کرونا داشتند، تصریح کرد: با توجه به شیوع این ویروس در استان‌های مختلف کشور، رسانه‌های داخلی جریان‌سازی رسانه‌ای برای برپایی عزای حسینی در کنار حفظ سلامت مردم را مدنظر داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان ادامه داد: مدیریت و جریان‌سازی افکار عمومی باید توسط نیروهای انقلابی و داخلی انجام شود و رسانه‌های خارج از کشور رصد شده و در صورت همکاری از داخل کشور با این رسانه‌ها در راستای جریان‌سازی‌های منفی برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عزاداری حسینی به خصوص دهه اول محرم جزو جدایی ناپذیر فرهنگ ایرانیان است و به اشکال مختلف توسط مردم اجرا می‌شود.

شکری ابراز داشت: حفظ سلامت شهروندان اصل مهم و اولویت‌دار در برگزاری مراسم‌های عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عزاداری ماه‌های محرم و صفر، اضافه کرد: اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی در این ایام به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان یادآور شد: برگزاری عزاداری حسینی در فضای باز انجام شده و محدودیت‌های زمانی و رعایت موازین بهداشتی در انجام مراسم‌ها از سوی هیات‌ها لحاظ شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =