نمایندگان عراقی خواستار موضع دولت این کشور در قبال سازش امارات شدند

بغداد - ایرنا - دو تن از نمایندگان پارلمان عراق امروز (یکشنبه) از سکوت رئیس جمهوری، نخست وزیر و رئیس پارلمان این کشور در قبال توافق سازش امارات متحده عربی با اسرائیل انتقاد کردند.

به گزارش ایرنا، «حسن سالم» از نمایندگان فراکسیون «صادقون» در پارلمان گفت که روسای سه گانه زبانشان بسته شده و هیچ چیز از خیانت عادی سازی روابط امارات و اسرائیل نمی گویند.  
وی با انتشار توییتی ادامه داد: (آنها) اگر از آزادگان عراق ترس نداشتند، نخستین تائید کنندگان آن (توافق سازش) بودند زیرا سرسپردگی در خونشان نفوذ کرده است.  
«عبدالامیر التعیبان»، دیگر نماینده پارلمان عراق با انتشار پستی در توییتر، از برهم صالح و المصطفی الکاظمی خواست که موضع رسمی خود را در قبال کمپ دیوید اماراتی اعلام کنند.
گفتنی است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز ۱۳ آگوست(۲۳ مرداد ماه) در یک پیام توئیتری از «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی کامل روابط دوجانبه خبر داد.
بنیامین نتانیاهو، رئیس رژیم صهیونیستی نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط با امارات متحده عربی را «یک گام تاریخی» خواند.
به گزارش خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (WAM)، مقامات این کشور و اسرائیل برای تعیین "نقشه راه مشترک" به منظور برقراری روابط دو جانبه، توافق کرده و در هفته‌های آینده گرد هم می‌آیند تا توافق‌نامه‌هایی را در زمینه‌های مختلف امضا کنند.
امارات متحده عربی پس از مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴ سومین کشور عربی است که با اسرائیل روابط رسمی و علنی برقرار می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =