توزیع سه هزار بسته معیشتی به نیازمندان آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) آستارا از آغاز توزیع سه هزار بسته معیشتی به خانوارهای تحت حمایت و آسیب‌دیده از کرونا در این شهرستان خبر داد.

بهرام تسلی نیا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: تا اواسط شهریورماه در مدرسه شهید مسعودپی طی دو مرحله بسته های حمایتی شامل ۲۴ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم برنج، ۱۲ هزار و ۳۱۲ کیلوگرم مرغ و پنج هزار و ۵۳۸ کیلوگرم روغن به ارزش یک میلیارد و ۴۵ میلیون ریال توزیع می شود.

وی ادامه داد: در تهیه بسته ها فرمانداری، سپاه و نمایندگی فروشگاه رفاه آستارا مشارکت کردند و خانوارهای تحت پوشش با همراه داشتن کارت ملی سرپرست خانوار، بسته ها را دریافت کنند.

تسلی نیا یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نیکوکاران برای دستگیری از نیازمندان، از طریق مراجعه به سایت www.emdad.ir یا شماره گیری کد دستوری #۰۶۶۱*۸۸۷۷ کمک های نقدی خود را واریز کنند.

پیش از این در طرح مواسات و کمک مومنانه با همکاری خیران، ۶ هزار بسته مواد غذایی به ارزش ۱۳ میلیارد ریال به خانوارهای نیازمند این شهرستان توزیع شده بود.

ویروس کرونا که بیش از ۲۰۰ کشور دنیا را درگیر خود کرده، از همان روزهای نخست، گیلان را هم به شدت متاثر کرد و این خطه از جمله کانون های این بحران در کشور بود و از این محل هم خسارت های سنگینی به اقشار آسیب پذیر و مشاغل مختلف وارد شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود سه هزار خانوار، تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) آن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =