هنرمندان کردستانی برای دوران پساکرونا تولیدات هنری داشته باشند

سنندج - ایرنا - رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان با اشاره به اینکه از تولیدات هنرمندان بویژه در حوزه فیلم کوتاه با موضوعیت کرونا حمایت می‌شود، گفت: انتظار داریم هنرمندان استان برای دوران پساکرونا تولید هنری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، امین مرادی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران اظهار داشت: از زمان ظهور و شیوع بیماری کرونا تاکنون،  تمام پژوهشگران و محققان در دنیا بدنبال ساخت واکسن هستند و در این بین می طلبد هنرمندان و فعالان اجتماعی هم واکسن آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی را تولید کنند.

وی با اشاره به اینکه نباید از آسیب‌های اجتماعی در این دوران غافل شد، اضافه کرد: هنرمندان باید از امروز برای دوران پسا کرونا اقدام به تولید آثار فرهنگی و هنری کنند.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان افزود: هنرمندانه در خانه بمانیم شعاری بود که در ایام شیوع کرونا برای ترغیب مردم برای قرنطینه خانگی مطرح شد و با اجرای برنامه‌های هنری در فضای مجازی این شعار تا حد زیادی در کردستان محقق شد.

مرادی یادآور شد: از جمله برنامه های حوزه هنری کردستان در ایام شیوع کرونا شامل برگزاری چهار کنسرت آنلاین، شب شعر مجازی، نمایشگاه های نقاشی، خوشنویسی، کاریکاتور و اعلام فراخوان جشنواره دف نوای رحمت است.

وی تاکید کرد: اکنون در مرحله اطلاع رسانی در خصوص برگزاری جشنواره دف نوای رحمت به صورت مجازی هستیم و آثاری هم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده ولی استقبال زیاد چشمگیر نیست.

افزایش تعداد سالن های پردیس سینما بهمن سنندج

مرادی در بخش دیگری در خصوص توسعه زیرساخت های فرهنگی در استان اظهار داشت: تعداد سالن‌های پردیس سینما بهمن سنندج به هفت سالن افزایش پیدا می کند که بعد از ماه‌های محرم و صفر افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد سینمای روباز برای مجموعه پردیس سینما بهمن تعریف شده است، اضافه کرد: با این اقدامات هر روز فیلم حوزه کودک و فیلم خارجی در این مجموعه اکران می‌شود.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان با بیان اینکه تعداد شهرهای دارای سینمای استان به سه شهر افزایش می‌یابد، گفت: در حال حاضر تنها در سنندج و بیجار سینما با شاخص ها و استانداردهای لازم وجود دارد و در هفته وحدت امسال پردیس سینمایی سقز نیز به بهره برداری می‌رسد.

مرادی تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا بخش فرهنگ و هنر هم آسیب فراوانی وارد کرد به گونه‌ای که بعد از بازگشایی سینماها و اکران فیلم تعداد مخاطبان روزانه سینما در استان از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر قبل از شیوع کرونا به ۲۶ نفر کاهش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: سال گذشته ۱۴ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای تولید با مشارکت حوزه تولید شد، ۱۶ عنوان فعالیت در بخش هنرهای تصویری، ۴۰ عنوان برنامه در حوزه هنرهای تجسمی و ۹ عنوان فعالیت هنرهای نمایشی نیز به همت حوزه هنری کردستان برگزار شد.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان افزود: چاپ ۲ عنوان کتاب پژوهشی  وحمایت از تولید فیلم کوتاه با محوریت وضعیت کرونا از جمله برنامه‌های امسال حوزه هنری استان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =