اختصاص هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال برای اشتغال مددجویان خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- دبیر کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی گفت: هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد استان در سال جاری اختصاص یافته که تاکنون ۶۴۴ میلیارد ریال آن به بانک‌ها ابلاغ شده است.

علی اصغر هدایتی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون بانک های استان برای پرداخت این تسهیلات در حال تشکیل پرونده هستند.

وی میزان این تسهیلات را در سال گذشته ۸۶۴ میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: بانک های استان ۹۸درصد آن را به مددجویان پرداخت کردند.

وی مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات را  ۶۰ ماهه و کارمزد آن را چهار درصد بیان کرد.

وی از پرداخت یک هزار و ۷۴۰ میلیارد ریال وام ازدواج در سال جاری نیز خبر داد و افزود: این تسهیلات به سه هزار و ۳۰۰ نفر پرداخت شده است.

هدایتی اظهار داشت: هم‌اکنون ۶ هزار نفر در خراسان شمالی در حال گذراندن مراحل دریافت وام ازدواج هستند و پس از تکمیل پرونده در دو روز وام ازدواج آن ها پرداخت می شود.

کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان شمالی شامل ۱۳ بانک در استان است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد و ۴۴درصد از این جمعیت در روستاها زندگی می کنند.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد میزان درآمد و هزینه کل خالص خانوارهای شهری و روستایی استان خراسان شمالی از میانگین کشوری کمتر و درردیف های آخر جدول است.

بر اساس آمارها مخارج خانوارهای خراسان شمالی بیشتر از درآمد آن هاست که این تفاوت از طریق برداشت تسهیلات مختلف از بانک های استان جبران می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =