تجهیزات گرمایشی تمام مدارس استان اردبیل تا سال آینده استانداردسازی می‌شود

اردبیل- ایرنا- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل اعلام کرد: تجهیزات گرمایشی تمام سه هزار و ۴۰۰ مدرسه استان اردبیل تا سال آینده استانداردسازی ‌شده و بخاری‌های گازی از مدارس برچیده می‌شود.

دولت لطفی روز یکشنبه در جلسه شورای پروژه مهر استان اردبیل با اشاره به استانداردسازی تجهیزات گرمایشی ۲۵۱ مدرسه در سال جاری گفت: تنها ۱۱۴ مدرسه در استان از بخاری‌های گازسوز استفاده می‌کنند که امید است با اقدامات انجام شده، سال آینده سامانه گرمایشی این مدارس نیز استانداردسازی شود.

وی با اشاره به استاندارد سازی تجهیزات گرمایشی ۳۶۱ مدرسه در سال ۹۸ بیان کرد: از آغاز سال ۹۹ نیز از ۲۵۱ مدرسه که فاقد علمک گاز بودند، بخاری‌های نفتی جمع‌آوری شده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل، در ادامه، متوسط سرانه فضای آموزشی در استان اردبیل را ۵.۷۶ متر مربع اعلام کرد و افزود: متوسط سرانه فضای آموزشی در کشور ۵.۱۸  مترمربع گزارش شده و شواهد نشان می‌دهد که سرانه آموزشی استان اردبیل ۵۸/۰ متر مربع نسبت به متوسط سرانه کشوری بیشتر است.

وی استاندارد سرانه فضای آموزشی را ۸.۳۹ مترمربع عنوان کرد و گفت: با این شاخص، استان اردبیل ۲.۶۳ مترمربع از سرانه استاندارد فاصله دارد.

لطفی با بیان اینکه از ۱۰ شهرستان واقع در استان تنها سرانه فضای آموزشی پنج شهرستان بالاتر از میزان استاندارد است، اظهار کرد: متوسط سرانه فضای آموزشی در شهرستان اردبیل ۳.۶ مترمربع است که با احتساب مدارس غیردولتی، این کمبود پوشش داده می‌شود.

وی همچنین از اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال برای تهیه تجهیزات هنرستانی در استان اردبیل خبر داد و افزود: تجهیزات کلاسی اعم از میز و صندلی نیز خریداری شده که تا مهرماه در اختیار مدارس قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به اقدام جامع درباره اجرای پویش ملی طرح آجر به آجر در سطح استان گفت: ساخت ۶ پروژه آموزشی از همین محل با ۴۳ کلاس درس آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، ۲۵۰ هزار دانش‌آموز استان اردبیل از ۱۵ شهریور ماه راهی کلاس درس شده و سال تحصیلی ۱۴۰۰ ـ ۱۳۹۹ را در سه هزار و ۴۰۰ واحد آموزشی آغاز می‌کنند.

بر اساس اعلام احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، همه ۱۰ هزار کلاس درس در مدارس دولتی و غیردولتی استان برای آغاز سال تحصیلی و حضور به موقع دانش‌آموزان در مدارس آماده شده و حکم نزدیک ۲۰ هزار معلم برای حضور در کلاس‌های درس صادر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =