۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 83909413
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای استان سمنان بارانی و خنک می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: هوای استان متاثر از سامانه ناپایدار جوی تا پایان هفته بارانی می‌شود و دمای هوا بین سه تا پنج درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

ایرج مصطفوی روز یکشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا، ابراز داشت: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، با نفوذ امواج ناپایدار به جو استان سمنان از اواخر وقت دیروز تا پنجشنبه، وزش باد شدید، کاهش نسبی دمای هوا و بارش پراکنده باران  و مه آلودگی در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۲۵ و بیشینه دمای آن ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه دوشنبه و سه شنبه با تقویت فعالیت سامانه بارشی، بارشها به صورت رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بیشتر خواهد بود، ادامه داد: از چهارشنبه تا جمعه بارشها بیشتر در ارتفاعات و به صورت رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب دور از انتظار نیست.
وی به مهمترین مخاطره سامانه کنونی اشاره و اضافه کرد: احتمال آبگرفتگی و جاری شدن رواناب به صورت محلی و نقطه ای به علت رگباری بودن بارشها و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه های فصلی، امکان آسیب به سازه های موقت و گلخانه ها، امکان سقوط تابلوهای تبلیغاتی و اشیای سبک و شکستن سرشاخه های درختان، در برخی نقاط کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =