آزادگان برای اعتلای نظام اسلامی متحمل مرارت‌های فراوانی شدند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار قصرشیرین گفت: آزادگان برای دفاع از آرمان‌های انقلاب و اعتلای نظام اسلامی مرارت‌های فراوانی متحمل شدند از این رو الگوی پایداری و پایمردی و صبر هستند.

مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جریان سرکشی از خانواده مرحوم آزاده جانباز شیخ مراد درویشی با گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز ورود نخستین گروه از آزادگان به میهن اسلامی افزود: صبر و استقامت آزادگان و جانبازان الگوی مناسبی برای اقشار مختلف مردم و مسوولان است.
وی اظهارداشت: رمز استقامت و پایداری و ماندگاری آزادگان سرافراز، حرکت برای خدا و الگوپذیری از اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت زینب (س) بود از این رو توانستند با روحیه ظلم ناپذیری مقتدرانه و دلاورانه به آغوش میهن باز گردند.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: امنیت امروز ایران اسلامی مرهون رشادت های رزمندگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس است که در راه پاسداری از کیان اسلامی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکردنداز این رو خانواده های آزادگان، جانبازان و شهدا نیز حق بزرگی بر گردن همه ما دارند و  این قشر صبور شایسته تقدیر و بهترین ها هستند.

در این آیین از خانواده مرحوم آزاده جانباز ۳۰ درصد شیخ مراد درویشی که در سال ۶۷ در منطقه دشت ذهاب سرپل ذهاب به اسارت دشمن درآمد و در ۲۶ مرداد سال ۶۹ پس از ۲ سال اسارت به آغوش میهن بازگشت،تجلیل شد.

 ۲۶ مرداد ماه سال ۶۹ سالروز بازگشت پرستوهای عاشق و سفیران صلح و پایمردی و آزاده‌ای است که پس از سال‌ها تحمل رنج و سختی و دوری از کشور، از مرز رسمی خسروی به آغوش میهن اسلامی‌شان بازگشتند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که دارای ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان است.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهرستان قصرشیرین  واقع و دارای بزرگترین پایانه زمینی خاورمیانه است.

شهرستان قصرشیرین در هشت سال دفاع مقدس ۸۶۰ شهید، ۲ هزار جانباز و یکصد آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.