۱۷ محصول به سبد کالاهای استاندارد همدان اضافه شد

همدان- ایرنا- مدیرکل استاندارد همدان از صدور ۱۷ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده‌های تولید شده در صنایع استان خبر داد و گفت: این محصولات به سبد استاندارد همدان اضافه شدند.

محمد مددی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۱۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و یک پروانه تشویقی است که از ابتدای سال جاری برای محصولات استان صادر شد.

وی اضافه کرد: این محصولات شامل فرآورده‌های صنایع غذایی، کشاورزی، ساختمانی، معدنی، خودرو، نیرو محرکه، بسته بندی و سلولزی هستند که به تازگی زیر پوشش استاندارد قرار گرفته‌اند. 

مدیرکل استاندارد همدان گفت: تولید کالاها و ارائه خدمات مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران و یا تاییدیه آن، جرم محسوب می‌شود و مرتکبان طبق قانون مجازات می‌شوند. 

مددی کاربرد علامت استاندارد را نشانه تعهد تولیدکننده یا ارائه کالا بر اساس موازین و مقررات دانست و افزود: امسال با توجه به نتایج آزمون‌ها و رعایت نشدن ویژگی‌های مندرج در استانداردها ۳۰ پروانه استاندارد در این استان تعلیق و ۳۲ پروانه کاربرد علامت استاندارد باطل شد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت استاندارد پیش‌نیاز جهش تولید است خاطرنشان کرد: تولید استاندارد و با کیفیت، اصل مهمی در توسعه بازار محصولات به شمار می‌آید و رونق فضای اقتصادی و توسعه صادرات را به همراه دارد.

مددی یادآوری کرد: به جای تقسیم استانداردها به اجباری و اختیاری رویکرد نوین «هر محصول یک پیوست استاندارد» در حال اجراست.

به گفته مدیرکل استاندارد همدان این رویکرد به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کرده است و نظام خوداظهاری و خودکنترلی در شبکه تولید و توزیع را نهادینه می‌کند.

۶۷۰ محصول در استان همدان دارای پروانه کاربرد نشان استاندارد هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =