اجرای طرح روستای بدون بیکار در نردین میامی کلید خورد

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: اجرای طرح روستای بدون بیکار با هدف اشتغالزایی، نگهداشت جمعیت روستایی و بهبود معیشت خانوارها در روستای نردین میامی دنبال می‌شود.

مهدی صمیمیان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: کشاورزی شغل اصلی مردم روستای نردین به شمار می‌رود و اشتغالزایی در این روستا با تمرکز بر ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری محصولات کشاورزی دنبال می‌شود.
وی ادامه داد: صنایع تبدیلی به دلیل فرآوری محصولات زراعی و باغی موجب کاهش هدر رفت تولیدات، برنامه‌پذیر شدن تولید و افزایش ارزش‌افزوده و بهبود معیشت کشاورزان می‌شود.
وی بیان اینکه صنایع تبدیلی در واقع تقویت ارتباطات بین بخش صنعت و کشاورزی است، تصریح کرد: ایجاد صنایع تبدیلی کاهش میزان بیکاری‌های دائمی ‌و فصلی در مناطق روستایی را به همراه داشته است و زمینه مناسب برای توسعه بخش کشاورزی را فراهم می‌کند.
صمیمیان خاطرنشان کرد: بخش زیادی از وسعت کشت اراضی کشاورزی در روستای نردین میامی به کشت محصولات زراعی مانند حبوبات اختصاص دارد و تقویت اجرای صنایع تبدیلی و فرآوری در این روستا، موجب کاهش آمار بیکاری و افزایش درآمد کشاورزان با کاهش ضایعات کشاورزی می‌شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: تاکنون در پنج روستای استان طرح روستای بدون بیکار اجرا شده و اجرای این طرح در هشت روستای دیگر استان تا پایان سال ۱۴۰۰ دنبال می‌شود.

شهرستان میامی با هشت هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰ هزار تن در شرق استان سمنان واقع است و  نردین در جنوب بخش کالپوش و  در ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی میامی، بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن سه‌هزار و ۷۵۸ نفر جمعیت دارد.

میامی هر سال با تولید حدود ۲۰۰ هزار تن محصول کشاورزی و باغی و  ۴۰ درصد تولیدات کشاورزی استان سمنان را به خود اختصاص می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =