بادامچیان: شکست آمریکا در شورای امنیت مفتضحانه و بی‌سابقه بود

تهران-ایرانا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی شکست آمریکا در شورای امنیت را مفتضحانه و بی سابقه دانست و گفت: رأی شورای امنیت نشان داد اعضای این شورا تمایلی به حمایت از مواضع غلط و زورگویانه آمریکا ندارند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی، «اسدالله بادامچیان» در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شکست‌های پی در پی دیپلماتیک آمریکا در سازمان ملل، اظهار داشت: شکست مفتضحانه آمریکا در شورای امنیت در تاریخ این کشور بی سابقه است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: نه تنها روسیه و چین، حتی متحدان آمریکا در اروپا به قطعنامه زورگویانه آمریکا مبنی بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رأی نداده اند، مفهوم این رویکرد انزوای سیاسی آمریکا در شورای امنیت است. تنها کشور کوچک دومینیکن کنار آمریکا به این قطعنامه رأی مثبت داده است.

وی با قدردانی از مواضع قاطع روسیه و چین در مخالفت با قطعنامه آمریکا گفت: دوران ادعای جامعه جهانی علیه ایران به پایان رسیده است و این جامعه جهانی است که امروز با اقدامات زورگویانه آمریکا مخالف است و حاضر به همراهی با استکبار جهانی نیست؛ رأی شورای امنیت نشان داد اعضای این شورا تمایلی به حمایت از مواضع غلط و زورگویانه آمریکا ندارند.

بادامچیان، واکنش تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل به شکست سنگین آمریکا در شورای امنیت را روشنگرانه و هوشمندانه دانست و ضمن قدردانی از وی تأکید کرد: آمریکا هیچ وقت در تاریخ ۷۵ ساله سازمان ملل به این میزان منزوی و منفور و حقیر نبوده است.

اقدام امارات فرو کردن خنجر از پشت به جریان مقاومت  است

بادامچیان در ادامه با اشاره به موضوع عادی سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی گفت: تحرکات آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه کمکی به رأی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری نمی کند. برخی سران کشورهای خلیج فارس و نیز برخی از اعراب که به طور پنهان و آشکار دنبال عادی سازی روابط خود با رژیم کودک‌کش اسرائیل هستند، نوکران آمریکا هستند و ملت‌های آنها از آنان بیزارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: تنها کاری که دولت امارات انجام داده، آشکار کردن وابستگی خود به آمریکا است؛ اقدام امارات فرو کردن یک خنجر از پشت به جریان مقاومت در منطقه است و اگر ترامپ رأی نیاورد، افتضاح این خیانت، عواقب وخیم‌تری برای دولت امارات خواهد داشت.

بادامچیان در بخش دیگری از سخنان خود، تحلیل «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان را از اوضاع این کشور و منطقه فوق‌العاده مهم و هشداردهنده دانست و افزود: موضوع کشف علت، انگیزه، عاملان و مباشران انفجار بندر بیروت همچنان در دستور کار مقاومت است و همان طور که سید مقاومت گفته است، درصورت اثبات شرارت رژیم صهیونیستی در پاسخ به این جنایت تردید نخواهد کرد.

وی با اشاره به سالروز پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳روزه تأکید کرد: حزب الله به معادله راهبردی بازدارندگی رسیده است. این را همه قدرت‌های منطقه ای و فرامنطقه‌ای پذیرفته‌اند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به موضوع اوراق سلف نفتی هم اشاره کرد و گفت: از دولت و مجلس می‌خواهیم سیاست‌های دقیق و شفافی را درباره اجرای بودجه سال ۹۹ و برنامه‌های احتمالی برای خروج از مشکلات معیشتی مردم داشته باشند.

بادامچیان با بیان این که سقف بودجه در ماده واحده قانون بودجه سال ۹۹ مشخص است. افزود: در این سقف در ردیف های ۲۱۰۱۰۱ و ۲۱۰۱۰۹ میزان آن مشخص شده است. اما در بند «و» تبصره یک قانون بودجه به این سقف متعهد نیست و به دولت اجازه داده است یک رقم ۹۰هزار میلیارد تومان و یک رقم ۱۵هزار میلیارد تومان را بابت بدهی‌های خود به اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی و خصوصی و نیز تقاضای اشخاص حقیقی و حقوقی و تعاونی و خصوصی دارای انواع اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خردادماه ۱۴۰۰ را از طریق تحویل نفت خام صادراتی با این اشخاص تسویه کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به سالگرد کودتای ۲۸ مرداد گفت: اختلافات و اقدامات تفرقه‌آور، عدم رهبری واحد و اختلاف شدید تفکر لیبرالیستی در اداره کشور با تفکر اصیل مستقل اسلامی ایرانی موجب شد که آمریکا و انگلیس با همدستی عوامل داخلی آنها دوباره بر ایران سلطه بیابند و سازشگران با قرارداد کنسرسیوم، نفت ایران را به غارت غربی ها بدهند. این درس و تجربه بزرگی برای نسل های ایرانی است.

وی همچنین سالروز ورود آزادگان را به میهن گرامی داشت و از فداکاری ها و ایثار آنان تجلیل کرد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha