آزادگان ورامین از کادر درمان بیمارستان‌ها تجلیل کردند

تهران- ایرنا- آزادگان شهرستان ورامین روز یکشنبه همزمان با ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به ایران اسلامی با حضور در بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد، از کادر درمانی شهرستان تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا، همزمان با سالروز ورود آزادگان به ایران اسلامی، تعدادی از آزادگان سرافراز ورامین به اتفاق فرماندار شهرستان با حضور در بیمارستان شهدای ۱۵ خرداد، از تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این مرکز درمانی با اهداء گل، تقدیر کردند.

فرماندار شهرستان ورامین در این مراسم گفت: شهرستان ورامین در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، ۹۵ آزاده سرافراز تقدیم اسلام کرده و شهید بهروز ترکاشوند، نخستین شهید آزاده کشور از فرزندان این دیار است.

حسین کاغذلو افزود: آزادگان نماد ایثار، از خودگذشتگی و اخلاص در عمل هستند که با استقامت، پایمردی و دفاع از ارزش‌های اسلامی، در طول اسارت نیز ارزش‌های انقلاب را حفظ کرده و نگذاشتند دوری از وطن و سختی‌های دوران اسارت، آنان را از راهی که انتخاب کردند دور کنند.

وی گفت: امروز کسانی که سال‌ها درد و رنج ناشی از اسارت را به جان خریدند و بارها زیر شکنجه، سلامتی خود را از دست دادند، با حضور در بیمارستان از کادر درمانی که خالصانه جان خود را برای مداوای بیماران کرونایی به خطر می‌اندازند، تقدیر کردند تا ارزش کار این افراد، بر همگان مشخص شود و مردم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از فشار کاری آنان بکاهند.

کاغذلو اظهار کرد: جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیاز دارد و در شرایطی که شیوع مجدد کرونا، ورامین را در وضعیت خطرناکی قرار داده، این همراهی مردم در عمل به پروتکل‌های بهداشتی است که می‌تواند وضعیت ورامین را بار دیگر به شرایط مساعد بازگرداند.

وی با تقدیر از تلاش کادر درمان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت گفت: مسئولان تمام تلاش خود را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و درمان بیماران ناشی از این بیماری معطوف کرده‌اند و همراهی مردم در رعایت مسائل بهداشتی می‌تواند این تلاش‌ها را به نتیجه مطلوب ختم کند.

۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹ نخستین گروه آزادگان به ایران اسلامی بازگشتند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =