کماندار المپیکی: با تعویق المپیک شانس موفقیت در توکیو را داریم

تهران- ایرنا- تنها دارنده سهمیه المپیک در رشته تیروکمان معتقد است اگر شرایط تاخیر در برگزاری المپیک طی یک سال آینده به خوبی مدیریت شود، شانس کشورمان برای موفقیت و کسب مدال در توکیو افزایش خواهد یافت.

«میلاد وزیری» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امیدوارم هرچه زودتر لیگ تیروکمان آغاز شود، زیرا به آمادگی نسبی کمانداران کمک خواهد کرد تا به نوعی حضور نیافتن در رقابت‌های بین‌المللی یا داخلی را جبران کنند.

وی تصریح کرد: کمانداران کره‌جنوبی به عنوان یکی از قدرت‌های این رشته در جهان،  چند ماهی است که تمرینات باشگاهی و ملی خود را  به صورت منظم و پیوسته آغاز کرده و مسابقاتشان در سطح ملی برگزار می‌شود. کره‌جنوبی در کنترل کرونا نسبت به همه کشورهای جهان پیشرو است. اما در آمریکا هم که کرونا همچنان افراد زیادی را درگیر کرده و می‌کند، نه فقط مسابقات باشگاهی در حال پیگیری است بلکه سایر مسابقات در سطح داخلی نیز برگزار می‌شود.

این کماندار که در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن نیز حضور داشت، افزود: این روزها صحبت از شروع اردوها همزمان با افتتاح خوابگاه در مجموعه ورزشی آزادی است.  تصاویری از این خوابگاه دیدم به نظر کاملا مجهز و آماده برای حضور کمانداران است و اگر همانطور که وعده داده‌اند در هفته دولت یا تربیت بدنی راه‌اندازی شود، در آماده‌سازی کمانداران نقش بسزایی خواهد داشت.

دارنده سهمیه المپیک توکیو اضافه کرد: گرفتن تست کرونا پیش از شروع اردوها و برگزاری آن در قالب قرنطینه می‌تواند کمک موثری در آماده‌سازی ما داشته باشد.  در این صورت با برگزاری اردوهای ۲ تا ۳ هفته‌ای  زمان کافی برای رسیدن به آمادگی مطلوب خواهیم داشت.

وزیری به برگزاری مسابقات تیروکمان طی ۱۰ روز گذشته در استان البرز اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات در استان البرز راه را برای برگزاری مسابقات در سایر استان‌ها باز خواهد کرد و فدراسیون نیز می‌تواند با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به برگزاری مسابقات و اردوهای آماده‌سازی کند.  فیلم مسابقات در البرز را دیدم که فاصله سیبل‌ها بیش از ۳ متر بود که حتی از فواصل تعیین شده در پروتکل‌های بهداشتی بیشتر بود.

این کماندار ۳۳ ساله تبریزی افزود: خبرها حکایت از آن دارد که لیگ تیراندازی به زودی آغاز می‌شود.  تیراندازی با کمان نیز رشته‌ای انفرادی که در فضای آزاد و با فاصله مناسب برگزار می‌شود.  بهتر است لیگ در تابستان و هوای گرم برگزار شود.  وقتی رو به سرما برویم ضریب آلودگی و امکان بیماری کمانداران افزایش می‌یابد.

وزیری همچنین خواستار فراهم شدن شرایط استفاده از سالن بدنسازی آکادمی ملی المپیک شد و از مسوولین این آکادمی خواست تا لااقل شرایط را برای حضور و تمرین ملی‌پوشان المپیکی فراهم کنند.

وی گفت: تلاش می‌کنم تمرینات خود را به صورت انفرادی دنبال کنم اما انجام تمرینات بدنسازی بسیار سخت است، زیرا در سالن‌های خصوصی ضریب آلودگی و امکان درگیر شدن با این بیماری افزایش می‌یابد.  اگر دارندگان سهمیه المپیک ۶۰ نفر هم باشند هر نفر می‌تواند به صورت انفرادی در ساعتی تعیین شد در هفته تمرینات بدنسازی را دنبال کند و در روند آمادگی خود گام موثری بردارد.

ملی‌پوش تیم ملی تیراندازی با کمان همچنین یادآور شد: به دلیل آسیب‌دیدگی از قسمت شانه و کتف مدت‌ها قادر به پیگیری تمرینات نبودم، اما از تعطیلی موقتی تمرینات به دلیل شیوع ویروس کرونا استفاده کردم و زیر نظر پزشک، برنامه درمانی را به خوبی انجام داده و یک هفته است که تمرینات خود را آغاز کرده‌ام.

کماندار تبریزی ضمن قدردانی از حمایت «غلامرضا شعبانی بهار» رییس فدراسیون تیراندازی با کمان برای دنبال کردن برنامه درمانی و تامین هزینه‌های آن گفت که خوشبختانه وی تلاش زیادی برای مهیا شدن شرایط برگزاری اردوها و آماده شدن خوابگاه انجام داد که امیدوارم به زودی به نتیجه برسد و تمرینات ما و مسابقات این رشته آغاز شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =