بیکاری فرزندان مهم‌ترین مشکل آزادگان شیروان است

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شیروان گفت: مهم‌ترین مشکل آزادگان این شهرستان، نبود اشتغال برای فرزندان آنان است.

رمضانعلی رازقی روز یکشنبه با گرامیداشت ۲۶ مردادماه، سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: این شهرستان ۱۰۵ آزاده سرفراز داشته که با درگذشت شماری از آنان هم اینک شمار آنان به ۱۰۱ تن رسیده است.

وی افزود: برای حل مشکل اشتغال فرزندان آزادگان وام های ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی به هر یک از فرزندان آنان برای ایجاد اشتغال پرداخت می شود.
وی با بیان اینکه براساس قانون ۲۵ درصد استخدامی سازمان ها به اشتغال فرزندان ایثارگران و شاهد تعلق دارد، گفت: امسال به ۵۰ نفر از فرزندان خانواده های آزاده، جانباز و شهدا وام اشتغالزایی با کارمزد چهار درصد و مدت زمان بازپرداخت هفت ساله پرداخت شده است.
رازقی افزود: همچنین به ۱۲ نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران شهرستان، به هر نفر مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال وام مسکن با سود چهار درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله داده شده است.
رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران شیروان گفت: امروز به مناسبت سالروز ورود بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، به خانواده هر یک از آزادگان یک بسته بهداشتی شامل پنج عدد ماسک، مایع ضدعفونی کننده، تقدیرنامه اهدا شده است.
شهرستان شیروان در دوران دفاع مقدس ۶۳۷ شهید و یکهزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم نظام کرده و هم اکنون ۱۰۱ آزاده دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha