اجرای طرح بهره‌برداری از پساب‌های صنعتی قزوین تصویب شد

قزوین - ایرنا - اجرای طرح بهره‌برداری از پساب و پسماندهای صنعتی قزوین با اولویت شهرک‎ها و نواحی صنعتی در کارگروه پژوهش،فناوری و نوآوری استان به تصویب رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: بهره برداری از پساب و پسماندهای صنعتی آلودگی آنها را کاهش داده و به حفاظت از محیط زیست کمک می کند.

حسن عباس نژاد افزود: همراه با طرح بهره برداری از پساب و پسماندهای صنعتی با اولویت شهرک های صنعتی، ۲ طرح زیست محیطی شامل  پایش زیست محیطی باطله های معدنی استان قزوین با هدف بررسی اثر آن بر آب و خاک منطقه ای و امکان سنجی بازیابی مواد معدنی با ارزش و تعیین سهم هر یک از منابع آلاینده و میزان تاثیرگذاری آن بر روی کیفیت هوای آبیک در قالب (تهیه سیاهه انتشار و مدل سازی و شبیه سازی اتمسفری) نیز در کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری استان به تصویب رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین ادامه داد: اعتبارات پژوهشی طرح‌های مصوب شده از محل سرجمع اعتبارات پژوهشی دستگاههای اجرایی استان کسر و به طرح های پژوهشی مصوب استان اختصاص می یابد. 

حسن عباس نژاد گفت: دو عنوان طرح پژوهشی دیگر نیز تحت عناوین استقرار نظام دیده بانی عدالت پیشرفت در استان قزوین و طرح سنجش وضعیت حکمرانی در استان قزوین ذیل دفتر دیدبانی توسعه پایدار و حفظ محیط زیست بوده و از جمله طرح های مصوب سال جاری کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش، فن آور و نوآوری استان هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در پایان اظهار کرد: علاقه مندان و پژوهشگران و اساتید دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی می توانند جهت ارایه پروپوزال، دریافت فرم طرح نامه و فرم شرح خدمات نیاز پژوهشی(RFP) حداکثر تا تاریخ ۲/۶/۱۳۹۹  به سامانه مدیریت اطلاعات پژوهشی استان قزوین به آدرس https: // research.erqz-mporg.ir  مراجعه کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =