امسال ۲۰ نفر در تاسیسات آبی تهران غرق شدند

تهران- ایرنا- مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰ نفر در سدهای تهران، شبکه‌های آبیاری و زهکشی غرق شدند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، محمد شهریاری روز یکشنبه، آمار فوتی های ناشی از غرق شدگی در سال گذشته را ۲۹ نفر عنوان کرد و افزود: به طور میانگین سالانه  بین ۲۵ تا ۳۰ نفر به دلیل بی احتیاطی و توجه نکردن به هشدارهای کارشناسان جان خود را از دست می دهند.

 وی افزود: ۷۱ درصد از غرق شدگی مربوط به شبکه های آبیاری و زهکشی، ۲۴ درصد در مخازن سدها و ۵ درصد در رودخانه هاست.

شهریاری با بیان اینکه گستردگی شبکه های آبیاری در استان تهران به گونه ای است که موضوع ایمن سازی شبکه ها بایستی با رویکرد جدیدی انجام شود، تصریح کرد: به منظور تسریع در این امر مکاتباتی با شهرداری های شهرستان های استان تهران نیز صورت گرفته است که امیدواریم با همکاری مسئولان این اقدام اجرایی شده تا شاهد کاهش میزان غرق شدگی باشیم.

مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقآبی شرکت آب منطقه ای تهران با تاکید بر اینکه همه ساله قبل از شروع فصل گرما، اقدامات خوبی توسط این شرکت در زمینه  خطرات شنا در تاسیسات آبی صورت می گیرد، گفت: اطلاع رسانی ممنوعیت شنا در دریاچه سدها، رودخانه ها و کانال های آبیاری و زهکشی، تجدید نصب علائم هشدار دهنده، شناسایی نقاط حادثه خیز و نصب نرده، تهیه کلیپ های مرتبط با خطرات شنا در تاسیسات آبی، مصاحبه با صدا و سیما و خبرگزاری ها انجام شده و همچنین درج آگهی ممنوعیت شنا در روزنامه های محلی و مکاتبه درباره سرپوشیده کردن کانال ها توسط شهرداری از جمله موارد در دست اقدام است.

شهریاری درباره شبکه های آبیاری و دسترسی عموم مردم به این شبکه ها اظهار کرد: بارگذاری جمعیتی و توسعه شهرها در کنار شبکه های آبیاری و زهکشی و همچنین بدون توجه شهروندان به هشدارها و توصیه مسئولان باعت افزایش آمار غرق شدگان در شبکه های مذکور است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha