عزاداری ماه محرم در پلدختر براساس پروتکل‌های بهداشتی برگزار ‌شود

خرم‌آباد – ایرنا - رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: آیین های عزاداری ماه محرم در این شهرستان با همکاری مردم و نهادها، براساس دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های ستاد مبارزه با کرونا برگزار شود.

علی صفدر سیاوشی روزیکشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا پلدختر اظهار داشت: علی رغم اهمیت بسیار زیاد ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) و تاثیر بسزایی که در هدایت انسانها به راه مستقیم دارد، اما رعایت پروتکل های بهداشتی در شرایط امروزی امری ضروری در راستای حفظ سلامت جامعه و لازم الاجرا است.

وی افزود: براین اساس برگزاری مراسم های عزاداری در ماه محرم باید همراه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا باشد که این با همکاری مردم و هیئت‌های مذهبی قابل اجرا است.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر بیان کرد: ممکن است برخی افراد دانسته یا ندانسته بستری برای برهم زدن شعور حسینی در ایام عزاداری امام حسین(ع)ایجاد اغتشاش و ناامنی برای مردم کنند که همکاری نیروی انتظامی می‌تواند امنیت عزاداران و مردم را تامین کند.

وی افزود: شبکه بهداشت ودرمان پلدختر بر اساس شرح وظایفی که برعهده دارد در زمینه رعایت بهداشت و حفظ سلامت جامعه به ویژه در شرایط کرونا، نه تنها در این راستا، بلکه در رابطه با هرگونه همکاری در ماه محرم اعلام آمادگی می‌کند.

سیاوشی، برضرورت همکاری مردم و هیئت‌های مذهبی در رعایت دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا در ماه محرم تاکید کرد و افزود: مردم، پرسنل بهداشت و به ویژه روحانیون باید در راستای اجرای عزاداری محرم همراه با رعایت کامل پروتکل ها، پیام های بهداشتی را با همکاری سایر نهادها  در بین مردم فرهنگ‌سازی کنند.

 وی افزود: امروز در پلدختر با همکاری مردم و تلاش همه نهادها و اطلاع رسانی درست ،رعایت پروتکل های بهداشتی در بین مردم فرهنگ سازی شده و افزایش پیدا کرده ، از این رو باید علیرغم اهمیت عزاداری محرم بهگونه‌ای عمل شود که برخی افراد در پایان عزاداری خدایی ناکرده علت افزایش احتمالی کرونا را عزاداری ها اعلام کنند و این نگران کننده است.

رییس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: بنابراین باید این هدف و برنامه‌ریزی بین تک تک عزاداران امام حسین (ع) فرهنگ‌سازی شود که شبکه بهداشت قصد دارد در راستای کاهش مبتلایان به کرونا، پس از عزاداری های محرم تلاش کند.

وی افزود: تمام پرسنل بهداشت و درمان پلدختر ازارادتمندان امام حسین(ع)  هستند و با تمام تلاش به صورت همه جانبه در ایام محرم  در راستای حفظ سلامت مردم همکاری می‌کنند و این مستلزم تعامل و همکاری عزاداران  با این شبکه است.

سیاوشی یادآورشد: مردم می‌توانند چنانچه نذری دارند که در شرایط کرونا امکان ادای آن نیست، اگر امکان دارد آن را تغییر دهند و مطابق با رعایت دستورالعمل های بهداشتی آن را توزیع کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها