معاون استاندار کردستان: فرهنگ آزادگی به نسل‌ آینده منتقل شود

سنندج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: ایثار و فداکاری‌های آزادگان همواره باید در یادها بماند و فرهنگ گرانقدر آزادگی و جوانمردی به نسل آینده منتقل شود.

به گزارش ایرنا، حسین‌ خوش‌اقبال روز یکشنبه در کنگره ملی الماس‌های درخشان که به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی و به صورت ویدیو کنفرانس با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتر مقام معظم رهبری و سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، اظهار داشت: باید قدرشناس جان‌فشانی‌های آزادگان بوده و با استفاده از ظرفیت و توانایی آنان در اداره کشور، فرهنگ ایثار و مردانگی نیز پاس داشته شود.
وی با بیان اینکه مردم قدردان ایثار و رشادت‌های آزادگان هستند، افزود: آزادگان از دل این خاک قهرمان پرور پرورش یافته و در راه این انقلاب و آرمان‌های نظام اسلامی مجاهدت کرده‌اند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر ضرورت قدرشناسی از تلاش‌های آزادگان توسط مسوولان تاکید کرد و یادآور شد: کردستان افتخار دارد که آزادگان بزرگ و پرافتخاری را میزبانی می‌کند و پدران و مادران این سرزمین و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، سرزمین مجاهدت‌های خاموش و فدارکاری‌های بزرگ، مباهات می‌کنند که چنین فرزندانی را تربیت کرده‌اند.
خوش‌اقبال ماهیت دفاع مقدس با دیکر جنگ‌ها را از لحاظ هدف متفاوت دانست و اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس با هدف پاسداری از دین، عقیده و آب و خاک کشورمان بود در حالیکه اغلب جنگ‌ها برپایه تهاجم، کشورگشایی و دسترسی به منابع کشورهای دیگر است.

وی با بیان اینکه این هدف متفاوت، روش‌ها و انگیزه‌های متفاوتی را به وجود می‌آورد، گفت: رزمندگان ما در هشت سال جنگ تحمیلی، انگیزه‌ای الهی و البته انسانی داشتند و به تکلیف خود، یعنی دفاع از ناموس، شرف و کیان ایران اسلامی جامه عمل پوشیدند.

در این آیین از سیدمحمود بیات غیاثی و ارسلان بابایی آزادگان دفاع مقدس و اسعد فتحی‌پور رییس بیمارستان توحید سنندج و مدافع سلامت با اهدای لوح تقدیر، قدردانی شد.
استان کردستان ۸۵۰ آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس دارد که از این تعداد ۳۶ آزاده به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =