آزادگان شاهدان عینی و بحق ایستادگی در برابر دشمنان هستند

زنجان - ایرنا - استاندار زنجان گفت: آزادگان دلاور شاهدان عینی و بحق ایستادگی کشور در برابر دشمنان هستند که صبر و پیروزی ملت ایران مقابل هر تهدید، فشار و جنگی را به جهانیان ثابت می‌کنند.

فتح الله حقیقی روز یکشنبه مصادف با سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی در پیامی تاکید کرد: ایران اسلامی همواره مهد مردان و زنان غیوری است که در طی دوران و در عرصه‌های مختلف برای حفاظت از آب و خاک و کیان کشور جانفشانی‌های فراوانی کرده‌اند.

وی یادآورشد: ۲۶ مردادماه سالروز آغاز بازگشت سروقامتان استقامت و شجاعت به میهن اسلامی است. آزادگان سربلندی که برای مقابله با دشمن متجاوز بعثی به جبهه های نبرد رفتند و دوران اسارت را با تکیه بر ایمان و شرافت خود در زیر شکنجه‌های سخت دشمن مقاومت کرده و سرافرازانه به آغوش وطن بازگشتند.

استاندار زنجان در پایان این پیام خاطرنشان کرد: سلامتی و سربلندی این سروقامتان شجاع کشور و توفیق ادامه راه شهدای گرانقدر میهن اسلامی را برای همه جوانان کشور از درگاه خداوند متعال آرزومندم.

به گزارش ایرنا، استان زنجان ۵۸۶ آزاده سرافراز و ۹ شهید آزاده با عنوان شهدای غریب، تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. ۳۱۶ آزاده این استان بین هشت تا ۹ سال در اسارت بوده و بقیه نیز تجربه اسارت بین یک تا بیش از ۹ سال را دارند. تاکنون در مجموع نام سه هزار شهید، هفت هزار و ۵۰۰ جانباز و ۵۸۶ آزاده در این استان به ثبت رسیده و ۱۰ هزار خانوار معادل جمعیت ۵۰ هزار نفری به صورت مستقیم با بنیاد شهید در ارتباط بوده و از خدمات این نهاد در حوزه‌های مربوطه بهره‌مند می‌شوند.

روز ۲۶ مردادماه سال ۱۳۶۹ میهن اسلامی، شاهد حضور اولین گروه آزادگان سرافرازی بود که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌ها و اسارتگاه‌های رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

کنگره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها