۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83909278
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تدابیر لازم برای کنترل موج سوم کرونا در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- جانشین رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا گفت: برای کنترل موج سوم کرونا که در فصل پاییز و زمستان رخ می‌دهد تمهیدات و پیش‌بینی‌های لازم و امکان استفاده از ظرفیت تمامی مراکز درمانی فراهم شده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل دکتر شاپور بدیعی گزارش داد: در این راستا از ظرفیت تمامی بیمارستانهای بخش خصوصی و دولتی، درمانگاهها و اورژانس‌های بیمارستانی در مناطق زیرپوشش این دانشگاه استفاده خواهد شد.
وی افزود: کارشناسان دانشگاه با بیش از ۶۰۰ ساعت کار شبانه روزی ضمن بررسی  و تحلیل روند نظام ارجاع بیماران کرونایی، ظرفیت و تجهیزات مراکز درمانی دانشگاهی و غیر دانشگاهی را برای ارائه خدمات به بیماران مورد ارزیابی قرار دادند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده در این مدت علاوه بر اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع)، اورژانس بیمارستان‌های شهید هاشمی نژاد و فارابی مشهد نیز به بیماران کرونایی خدمات رسانی خواهند داشت.

وی گفت: فعال شدن ۱۰۰ درمانگاه برای ارائه خدمات در سطح یک و ۱۸ کلینیک در سطح دو از دیگر برنامه های پیش‌بینی شده در فصل‌های پاییز و زمستان است.
دکتر بدیعی افزود: در موج دوم شیوع کرونا، علاوه بر بیمارستان‌های امام رضا (ع) و شریعتی مشهد که به عنوان مراکز مرجع و ویژه بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بودند، بیمارستان‌های غیردانشگاهی شامل فارابی، هفده شهریور، امام حسین(ع)، ثامن الائمه (ع) و ۵۵۰ تختخوابی ارتش نیز در ارائه خدمات به بیماران کرونایی فعال شدند.

۸۰ درصد جمعیت خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۴۱ هزار و ۷۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۹ هزار و ۴۹۲ تن رسیده است.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =