حماس: اظهارات حاکمان امارات، توجیه توافق شرم‌آور با رژیم صهیونیستی است

تهران - ایرنا - سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی ( حماس ) اظهارات حاکمان امارات مبنی بر اینکه توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اقدامی در راستای جلوگیری از اجرای برنامه الحاق رژیم صهیونیستی است را تلاشی آشکار برای توجیه این توافق شرم آور دانست.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حماس، سخنگوی این جنبش روز یکشنبه در تجمع اعتراض آمیز مردم غزه علیه اقدام امارات برای سازش با رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه حاکمان امارات توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اقدامی در راستای جلوگیری از اجرای برنامه الحاق رژیم صهیونیستی بیان کرده‌اند، گفت: این اظهارات، تلاشی آشکار برای توجیه این توافق شرم آور است  زیرا رئیس دولت اشغالگر صهیونیستی (بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم) به شکل واضح اعلام کرد که تصمیم اجرای برنامه الحاق همچنان در دستور کار دولت او است و کسی از وی درخواست نکرده که این طرح را لغو کند. 

" حازم قاسم "،  توافقنامه امارات برای عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را جنایتی علیه بشریت و نقض قوانین بشردوستانه دانست و گفت: با این رژیمی که به اشغال سرزمین فلسطین و تجاوز علیه مردم آن ادامه می‌دهد باید بجنگد، نه با آن سازش کرد. 

وی افزود : این توافق نامه جرم علیه تمام امت اسلامی است و با وجدان جمعی آن‌ها (امت اسلامی) که رژیم صهیونیستی را دشمن اصلی خود می‌داند و فلسطین اولین مساله آن است، مغایرت دارد. 

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی ( حماس ) افزود: این توافق نامه جنایتی علیه مردم ما و خنجری از پشت است و اشغالگران را برای ادامه جنایات خود علیه مردم فلسطین تشویق می‌کند.  

وی تاکید کرد که آنچه که رژیم اشغالگر صهیونیستی را در اجرای برنامه الحاق سردرگم کرده، موضع قاطع مقاومت فلسطین و موضع یکپارچه همه نیروهای مردمی فلسطین علیه این طرح است ضمن آنکه این طرح از سوی جامعه بین المللی بطور کامل رد شده است.  

قاسم با بیان اینکه رژیم حاکم در امارات با گروهی از قاتلان مردم ما که قتل عام‌های بزرگی را علیه خانواده‌های فلسطینی در غزه انجام داده اند، توافق عادی‌سازی منعقد می کند، تاکید کرد که مردم فلسطین صاحب زمین و تاریخ این سرزمین و ماندگار است و این حماقت سیاسی است که برخی از طرف‌ها به عادی‌سازی با این رژیم اشغالگر متوسل می‌شوند و [ حماقت آن‌ها ] در تاریخ و منطقه ماندگار خواهد شد. 

وی تصریح کرد: حماس و همه نیروهای مقاومت و مردم فلسطین تا زمانی که حق خود را در کل فلسطین به دست نیاورند به جهاد ادامه خواهند داد و این توافق‌ها باعث تضعیف حمایت مردم یا مقاومت ما که برای آزادسازی کامل فلسطین همچنان آمادگی دارند و تلاش می‌کنند، نخواهد شد. 

انتشار خبر توافق ابوظبی - تل آویو در روزهای گذشته موجی از اعتراض از سوی گروه های فلسطینی ، کشورهای منطقه و شماری از شخصیت های سیاسی جهان را در پی داشته است و تقریبا به اتفاق همگی آن را خیانت امارات به آرمان های فلسطین اعلام کرده‌اند.

گفتنی است دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۲۳ مرداد در یک پیام توئیتری از «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات متحده عربی برای عادی سازی کامل روابط دوجانبه خبر داد. 

بنیامین نتانیاهو٬ نخست وزیر اسرائیل نیز با انتشار پیامی در رسانه‌های اجتماعی امضای توافق‌نامه عادی سازی روابط با امارات متحده عربی را «یک گام تاریخی» خواند.

امارات متحده عربی پس از مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴ سومین کشور عربی است که با اسرائیل روابط رسمی و علنی برقرار می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =