مذاکرات روسیه و آمریکا درباره ثبات راهبردی در وین آغاز شد

مسکو - ایرنا- دور دوم رایزنی های روسیه و آمریکا درباره ثبات راهبردی با وجود اختلافات اساسی دو کشور در مسائل هسته ای و موشکی در وین آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو، این رایزنی ها برای بررسی مسائل ثبات راهبردی شامل عرصه های موشکی و هسته ای و کنترل تسلیحات در این عرصه ها در سطح بین المللی روز دوشنبه در وین آغاز شد و سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه و مذاکره کننده ارشد هسته ای و موشکی این کشور و «مارشال بیلینگزلی» فرستاده ویژه دونالد ترامپ در امور کنترل سلاح سرپرستی هیات های دو کشور را برعهده دارند.

 ریابکوف روز گذشته پیش از ترک مسکو اعلام  کرد که انتظار پیشرفت در مذاکرات با آمریکا را در وین ندارد. 

وی در این مورد به ریانووستی گفت: گفت وگوهای دو کشور درخصوص تسلیحات، از مرز معینی عبور کرده است اما اختلافات عمیق باقی مانده و به همین دلیل انتظار اینکه توافق جدیدی به دست آید ساده لوحانه است.  

 نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین در مورد رایزنی های روسیه و آمریکا در مسائل ثبات راهبردی در وین نیز امروز در توییتی نوشت: گفت وگوهای حرفه ای صریح بهتر از اظهارات تبلیغاتی است که در این عرصه حاکم شده است.  

وی پیشتر نیز گفته بود که این رایزنی ها تا روز سه شنبه ادامه خواهد یافت. 

دور قبلی مذاکرات روسیه و آمریکا در عرصه کنترل تسلیحات در وین روز دوم تیر ماه برگزار و بدون دستیابی به توافق پایان یافت.

«کریستوفر فورد» معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور امنیت بین‌الملل و عدم اشاعه به تازگی با متهم کردن روسیه به آزمایش سلاحی در فضا گفت که واشنگتن امیدوار است هنجارهای رفتار مسوولانه در فضا را ترویج کند و خواستار ثبات، پیش‌بینی‌پذیری و ابزارهای مدیریت بحران بیشتری شد.

وزارت امور خارجه روسیه نیز در بیانیه ای با رد ادعاهای ضدروسی آمریکا و انگلیس اعلام کرد که آزمایش فضایی روسیه هیچ تهدیدی در برنداشت و مطابق قوانین بین المللی صورت گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =