نماینده مجلس: جوانان را به سمت فراگیری آموزش‌های مهارتی سوق دهیم

زاهدان- ایرنا- نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به نقش تاثیرگذار آموزش در بحث اشتغال سعی خواهیم کرد جوانان و افراد جویای کار را به سمت فراگیری آموزش‌های مهارتی سوق دهیم.

به گزارش ایرنا فدا حسین مالکی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان و  اعضای شورای هماهنگی دستگاه‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اهمیت جایگاه مهم فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و مدرک گرایی را آفت دانست.

وی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت فنی وحرفه‌ای در سیستان و بلوچستان افزود: باید تامین نیروهای ماهر و نیمه ماهر در طرح‌های استان بر اساس سند مهارت در دستور کار باشد تا شاهد کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال در منطقه باشیم.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد اشتغال از طریق آموزش‌های مهارتی علاهبر رفع بیکاری خود باعث ایجاد امنیت در سیستان و بلوچستان خواهد شد.

وی بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان دیپلماسی مهارت با کشورهای افغانستان و پاکستان می‌تواند به رفع محرومیت‌زدایی و اشتغال پایدار در این کشورها کمک کند. مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار به اهمیت و نقش آموزش‌های مهارتی و توسعه فرهنگ مهارت آموزی در جهت رفع معضل اشتغال و همچنین تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای استان اشاره کرد.

خداداد اولیایی گفت: این اداره کل با وجود مراکزی با ظرفیت‌های گوناگون آموزشی سعی داشته تا در راستای توانمند سازی افراد فاقد مهارت نقش مهمی در حل معضل اشتغال افراد بویژه جوانان داشته باشد.

وی تعدادی از برنامه‌ها و طرح‌های در دست اجرا از سوی اداره کل فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان برای توانمند سازی روستائیان و جوانان را نیز تشریح کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها