بخشی از هزینه تعویض کولرهای گازی فرسوده توسط دولت تامین می‌شود

تهران- ایرنا- سخنگوی صنعت برق گفت: هزینه تعویض کولرهای فرسوده گازی برای مصرف‌کنندگان یک‌سوم قیمت تمام شده است و بقیه هزینه از محل صرفه‌جویی سوخت، از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری ساتکاب‌ (شرکت مادرتخصصی مدیریت ساخت و تهیه کالای آب و برق)، «مصطفی رجبی مشهدی» افزود: بر اساس مجوز صادرشده توسط شورای اقتصاد حدود یک میلیون دستگاه کولر مطابق با استانداردهای اعلام شده در اختیار مناطق گرمسیر قرار خواهد گرفت. 

وی از فراخوان بخش خصوصی در طرح تعویض کولرهای فرسوده خبر داد و خاطرنشان ساخت: فراخوان مشارکت بخش خصوصی در این طرح به زودی طی دو نوبت به ظرفیت هر نوبت حدود ۵۰۰ هزار دستگاه اعلام خواهد شد. 

سخنگوی صنعت برق در ادامه با تاکید بر اینکه سهم بخش خصوصی در اجرای پروژه بسیار مطلوب و موثر خواهد بود، گفت : استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی یکی از شاخص‌هایی به شمار می‌آید که در راستای توسعه و رشد اقتصادی در همه ابعاد صورت می گیرد.

وی ادامه داد: ۵۱ درصد از طرح جایگزینی کولرهای فرسوده توسط پتانسیل های بخش خصوصی در این صنعت انجام خواهد شد.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: کیفیت کولرهای مورد نظر در تعامل با موسسه استاندارد و آزمایشگاه های ذیصلاح تایید خواهد شد و پس از طی مراحل لازم مورد استفاده قرار خواهد گرفت. 
سخنگوی صنعت برق عنوان کرد: اجرای این طرح بار افزایشی مصرف را کاهش خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =