تصمیمات شورای هماهنگی باید در چهارچوب قوانین و مجوز اختیارات رهبری باشد

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی امروز تاکید کردند که رییس مجلس هر تصمیمی که در مجلس اتخاذ می شود را در شورای هماهنگی سران قوا مطرح کند و تصمیمات اتخاذ شده باید در چارچوب قوانین و مجوز اختیارات مقام معظم رهبری به این شورا باشد

«محمد حسین فرهنگی» با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس درجمع خبرنگاران گفت: بسیاری از نمایندگان درباره مسائلی که در ستاد هماهنگی شورای اقتصادی سران قوا درباره موضوعاتی که تحت عنوان گشایش اقتصادی درباره بحث عرضه نفت در بورس مطرح شده بود، ابهاماتی داشتند و در جلسه غیر علنی امروز این موضوع بررسی شد.

وی افزود: رییس مجلس شورای اسلامی در این جلسه توضیحاتی درباره مباحثی که در ستاد هماهنگی سران قوا مطرح شد، ارائه کرد و گفت که کلیات این موضوع در جلسه شورای هماهنگی به تصویب رسید و جزئیات آن به جلسه بعدی موکول شده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس  با بیان اینکه رسانه ای شدن جزئیات این طرح پیش از نهایی شدن جای تعجب دارد، ‌گفت: در جلسه غیرعلنی امروز روسای کمیسیون‌های برنامه، بودجه و محاسبات و کمیسیون اقتصادی و ۱۰ نفر از نمایندگان به قید قرعه اظهاراتی را مطرح و به نکات مهمی اشاره کردند.

فرهنگی یادآورشد: یکی از مسائل مورد تاکید نمایندگان، تعیین محدوده اختیارات شورای هماهنگی سران قوا براساس اختیاری است که مقام معظم رهبری به این ستاد داده اند، نمایندگان همچنین تاکید کردند که رئیس مجلس هر تصمیمی که در مجلس اتخاذ می‌شود، رئیس مجلس آن را در جلسه شورای هماهنگی مطرح کند.

فرهنگی ادامه داد: رئیس مجلس در این جلسه تاکید کرد که موضوع عرضه نفت در بورس در چارچوب تصیمات مجلس خواهد بود و در نشست شورای هماهنگی هم با فروش نفت به صورت اوراق و مدت‌دار مخالفت شد و تاکید شد که هر فروشی به صورت نقدی و از طریق بورس خواهد بود.

وی گفت: در بند هـ ماده ۴ قانون برنامه ششم توسعه و بند و تبصره یک قانون بودجه سال ۹۸ چنین مجوزی اعطا شده و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هم معتقد بود در بودجه سال ۹۹ مجوز فروش به صورت اوراق هم به صورت محدود صادر شده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس ادامه داد: در نهایت نمایندگان و ریاست محترم مجلس بر این موضوع تاکید کردند که هر تصمیمی باید در چارچوب قوانین و مجوز اختیارات مقام معظم رهبری به شورای هماهنگی سران قوا باشد

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =