۲۶ مرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۳
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 83909171
۰ نفر

برچسب‌ها

بسطام ۷۴۶ موقوفه دارد

شاهرود- ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام با بیان اینکه تاکنون تعداد ۷۴۶ موقوفه در سامانه جامع اوقاف و امور خیریه ثبت شده، افزود: ۶۷۰ موقوفه متصرفی ۷۵ موقوفه غیرمتصرفی و تولیت یک موقوفه نیز مشترک است.

حجت‌الاسلام محمدرضا بخشی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سنت ایجاد وقف جدید در بین مردم متدین و دیندار بخش بسطام زنده و جاری است.

وی با بیان اینکه امسال مردم بخش بسطام اموالی معادل  چهار میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال وقف کردند، ابراز داشت: دهمین وقف امسال توسط واقف خیراندیشی بود که ۶ ‌دانگ یک باب منزل مسکونی به مساحت ۲۱۳ مترمربع واقع در روستای نمدمال را وقف کرد.

بخشی با اشاره به اینکه تمامی موقوفات در سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه ثبت می شود، تصریح کرد: این واقف نیک‌اندیش در متن وقف نامه نیت خود را ترویج معارف قرآن و اهل‌بیت(ع) تعیین و با تعیین سرفصل‌هایی، اجرای نیت را بر اساس آن سرفصل‌ها اولویت‌بندی کرد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه بسطام ادامه داد: بر اساس نظر واقف لازم است درآمد این موقوفه ابتدا صرف برگزاری جلسات معارف دینی ، دعوت از روحانیون دارای تخصص در زمینه آموزش کودک و نوجوان در روستای نمدمال و همچنین پرداخت حق‌الزحمه روحانی مبلغ اعزامی به روستای نمدمال در مناسبت‌های تبلیغی گردد.

بخشی، اولویت‌های بعدی واقف را برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن، ازدواج جوانان و کمک به فقرا و نیازمندان برشمرد و اظهار داشت: تعداد موقوفات ثبت شده امسال ۱۰ مورد است که به نیت صرف و خرج در تعزیه داری امام حسین (ع) ، خیرات و مبرات ، هزینه های روزانه مسجد ، تبلیغ و ترویج قرآن ، کمک به ایتام فقیر ، کمک به ازدواج جوانان بی بضاعت و پرداخت هزینه واعظ و معلم است.

بخش بسطام نزدیک به ۵۰ هزار تن جمعیت دارد و دارای ۲ نقطه شهری و ۲۰ روستاست .

شهر بسطام در ۶ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد و مرکز بخشی به همین نام است  ، بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت این شهر  هشت هزار و ۶۰۹  تن ‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =