رژیم صهیونیستی منطقه ماهیگیری غزه را بر روی صیادان فلسطینی بست

تهران - ایرنا - رژیم صهیونیستی در پی تشدید تنش‌ها در مرزهای نوار غزه با سرزمین‌های اشغالی، منطقه ماهیگیری را بر روی صیادان فلسطینی تا اطلاع ثانوی بسته اعلام کرد.

به گزارش تارنمای شبکه صهیونیستی «آروتز شوع»، «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم اشغالگر امروز (یکشنبه) دستور بستن کامل منطقه صید در نوار غزه را صادر کرد.

انسداد محدوده ماهیگیری برای صیادان فلسطینی در حالی صورت می‌گیرد که نوار غزه به علت ۱۴ سال محاصره توسط رژیم صهیونیستی از مشکلات اقتصادی و معیشتی رنج می‌برد.

هزاران نفر از طریق ماهیگیری در غزه غذای روزانه خود را تهیه می‌کنند و بدون صید ماهی قادر به گذراندن امور روزمره خود نیستند.

«احمد سعیدی» یکی از ماهیگیران غزه در گفت وگو با سازمان حقوق بشری «بتسیلم» (B'Tselem) اشاره کرد که اوضاع صید در دهه ۱۹۹۰ بسیار خوب و تا شعاع ۱۹ کیلومتری مقدور بود. به گفته وی، در سال ۲۰۰۰ پس از انتفاضه دوم نیروی دریایی رژیم صهیونیستی شروع به اعمال محدودیت برای ماهیگیران فلسطینی کردند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، محدوده فعلی ماهیگیری در سواحل غزه توسط رژیم صهیونیستی به شعاع ۹ تا ۱۴ کیلومتری محدود شده است.   

پس از افزایش تنش‌ها و تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات این رژیم، چند راکت به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha